Nısıf yıldızlı halde geberik bulunan çocuğun kimliği mahsus oldu

Nısıf yalınlık halde geberik mevcut çocuğun kimliği belli oldu

Cesette zedelenmek, stoper cihaz evet üstelik kurşun izine rastlanmadı

ADIYAMAN – Adıyaman’ın Kahta ilçesinde boş benzeri arazideki havuzun kenarında nısıf ayan halde bulunan cesedin, 3 gündür kaybolma olan 10 yaşındaki Miraç Turan’a ilişik olduğu belirlendi. Zaman defnedilen çocuğun ahiret yolculuğu nedeni ise daha belirlenemedi.

Olay, evvel akşama akla yatkın Karşıyaka Mahallesi Arıkent Mezarlığı selim meydana geldi. İddiaya bakarak, yersiz tıpkısı arazideki havuz kenarında nısıf bulutsuz şekilde ayrımsız çocuk cesedi gören vatandaşlar, durumu 112 Ivedi Keyif ve polis ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından fenomen yerinde asayiş önlemleri düzlük polis ekipleri incelemelerde bulundu. 112 Evgin Sağlık ekipleri tarafından yapılan tetkikat sonucunda öldüğü belirlenen 10 yaşlarındaki çocuğun üzerinden etiket çıkmazken, cenazesi otopsi üzere Kahta Kerem Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan tetkik ve araştırı sonucunda cesedin 3 gündür kaybolma olan Miraç Turan’a ilişkin olduğu belirlendi.

Çocuğun yapılan otopsisinde ölüm nedeni belirlenemezken, cesette değme darp, stoper alet ya da kurşun izine rastlanmadığı öğrenildi. Turan’ın cenazesinin stabil ölüm nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Burada yapılan inceleme ve alınan örneklerin ardından Turan’ın cenazesi defnedilmek amacıyla ailesine doğrulama edildi.

Cenaze, Arıkent Mezarlığında defnedilirken değişmez ahiret yolculuğu nedenin ortaya çıkacağı adli tababet raporunun ise 20 dönme içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Share: