Öğrencilerin yaptığı tabloların geliri, depremzedelere bağışlanacak

BATMAN TOBB Domuzuna Sanatlar Anadolu Lisesi Kılık Bölümü öğrencilerinin ‘Bir fırça da sen at’ sloganıyla resmettiği 25 tabela, il koordinesinde düzenlenen kermeste sergilendi. Tabloların satışından elde edilecek dirimlik, depremzedeler için bağışlanacak.

Batman TOBB Iyice Sanatlar Anadolu Lisesi Suret Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları tablolar, depremzedeler üzere satışa çıkarıldı. ‘Bir fırça da sen at’ sloganıyla öğrencilerin resmettiği 25 tabela, Batman Valiliği koordinesinde düzenlenen kermeste sergilendi. 10 fotoğraf öğretmeni ve 150 öğrenci ile yetişek-öğretimin sürdüğü okulda resmedilen tabloların satışından elde edilecek gelirin, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler üzere bağışlanacağını anlatan ekol müdürü Veysi Aksoy, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle alay malay ülkemizin yaşamış olduğu öfke dolayısıyla depremzede ailelere korumak üzere yardım sunmaya hazırız. Batman Valiliği’nin koordinesinde düzenlenen kermeste saha aldık. Yaptığımız tablolarımızı satışa çıkararak depremzedelere destekte bulunmaya çalışıyoruz. 25 tablomuzu satışa sunduk. Elimizde çok sayıda safiha var ve kâin tabloların satışının gerçekleşmesi halinde yeniden ilave ulama yapabiliriz. Suret atölyelerimiz var. Bu atölyelerde yapılan çalışmalarla yer sarsıntısı bölgesindeki ailelere ve çocuklarımıza gelişigüzel makule katkıyı sunmaya hazırız. Atölyelerimizi zelzele bölgesinden mevrut çocuklara da açmaya hazırız. 10 resim öğretmenimiz ve 150 resim öğrencimiz var. Öğrenci ve öğretmenlerimizle bu atölyelerde destek sunuyoruz. ‘Bir fırça da sen at’ kampanyasında öğrencilere bindi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Resim öğretmeni Hamit Fert ise hareket bölgesinde yaşananları unutamadıklarını ve bu bölgelerde yeni yapılacak okulları fırçalarıyla süslemeye hazır olduklarını belirterek “Zelzele bölgesinde güçlü çocuklara kırat katabilmek namına kendi boya ve fırçalarımızla, orada yapılacak yıpranmamış okullar ve duvarları tabela namına süslemek üzere elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız. Öğrencilerimizin hazırladığı 25 tabloyu valiliğin 3 çağ sürdüreceği kermese sunduk. Sağlanacak gelirin tümünü yer sarsıntısı belgesine bağışlayacağız” diyerek konuştu. Resim bölümü öğrencilerinden Simay İpek birlikte kampanyada saha almaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Şu dakika sarsıntı bölgesinde ruhlu insanlar amacıyla okulda  icraat yapmaktayız. Depremzedelere aynı imge olabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Share: