OLTU ÇAYI’NDA KAYBOLAN BABAYI KONTROL ÇALIŞMALARI 120’NCİ GÜNÜNDE SONLANDIRILDI

ERZURUM’da otomobil ile çarpıştıktan sonradan Oltu Çayı’na düşen araçta kaybolan 2 çocuk babası sürücü Fevzi Endişe’u (62) taharri çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Alay Keder (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Bulut’un arkadaşı Desise Ziyalı, Keder’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Ama Fevzi Bulut’u yüzlerce gönül aramasına rağmen bulunamadı dedi.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü Olur ilçesine sınırlanmış Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e giden Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı makine ile cebin yönden gelen Fevzi Bulut’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 kurgu, kez kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden zat imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Ölmez ile eşi Müberra Layemut, Oltu Mehabet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’

Farklı araçtaki Fevzi Bulut, eşi Alay Bulut ve kızları 4 mahiye gebe oyun ebesi Büşra Tosun’u sağlamak üzere Oltu Çayı’nda mücahede başlatıldı. Ekipler, Şenlik Keder ile Büşra Tosun’un cansız bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Endişe ise bulunamadı.

Ankara Kurnaz Genel Komutanlığı’nda görevli 7 kişilik SAK ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Bulut’u sağlamak üzere 120 ahit geceli gündüzlü çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Endişe’un yakın arkadaşı Kapan Entelektüel, çokça üzgün olduklarını belirterek, 28 Nisan akşamı iki çevirici kaza yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Diğer araçtaki ev-kayırıcı ise öz imkanları ile sağlıklı kurtuluyor. Ama Fevzi Endişe’u yüzlerce kişi aramasına karşın bulunamadı. Çokça üzüldüm. Bulunsaydı aynı mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk dedi.Share: