Oltu Çayı’nda kaybolan babayı kontrol çalışmaları 120’nci gününde sonlandırıldı

ERZURUM’da makine ile çarpıştıktan sonradan Oltu Çayı’na sakıt araçta kaybolan 2 yavru babası güdücü Fevzi Keder’u (62) kontrol çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Şenlik Keder (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü tamlayan Fevzi Bulut’un arkadaşı Olta Vazıh, “Keder’un kızı ve eşi, ölmüş çıkarılıyor. Ama Fevzi Keder’u yüzlerce yaşama aramasına rağmen bulunamadı” dedi.

Kaza, 28 April’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü haset Olur ilçesine merbut Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e giden Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı otomobil ile alın yönden mevrut Fevzi Keder’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı otomobil çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 anahtar, öğün kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden özlük imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Layemut ile eşi Müberra Ölmez, Oltu Azamet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’Ayrıksı araçtaki Fevzi Endişe, eşi Neşe Bulut ve kızları 4 mahiye iki canlı nine Büşra Tosun’u icat etmek için Oltu Çayı’nda mesai başlatıldı. Ekipler, Alay Endişe ile Büşra Tosun’un camit bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Bulut ise bulunamadı. Ankara Bitirmiş Genel Komutanlığı’nda işyar 7 yabanlık MÜTEYAKKIZ ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Endişe’u seçmek için 120 dönem mütemadi çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Endişe’un yakın arkadaşı Dolap Ziyalı, haddinden fazla kalbi kırık olduklarını belirterek, “28 April akşamı iki kurgu kaymakamlık yapıp, çaya düşüyor. Keder’un kızı ve eşi, ölmüş çıkarılıyor. Başka araçtaki aile-insan ise kişi imkanları ile sağlıklı kurtuluyor. Amma Fevzi Endişe’u yüzlerce dirilik aramasına rağmen bulunamadı. Çokça üzüldüm. Bulunsaydı tıpkı mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk” dedi.

Share: