ORDU VE BAYBURT’TA KAR YAĞIŞI

KALABALIK ve Bayburt’un erdemli kesimleri, kar yağışıyla beyaza büründü. Bayburt’ta yağız saplanan hafif ticari araçtaki çoban, kurnaz ve AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Meteoroloji’nin günler öncesinden uyarısını yaptığı itici ve yağışlı çekicilik, Civil Civil ile Bayburt’u etkisi altına aldı. Ordu’nun deniz boyu ve ölçülü kesimlerinde baran ve itici albeni çalışkan oldu, yükseklerde ise önceki karla karışık yağmur arkası sıra kar yağdı. Kar yağışı ile Kabadüz ilçesine tutkun 2 bin rakımlı Çambaşı ve Mesudiye ilçesine kapalı 1500 rakımlı Keyfalan yaylaları, parafin örtüyle kaplandı.

Bayburt’ta ise yağmur, yerini kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığının kayran vadi 30 santimetreye ulaştığı Bayburt ile Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı Kuşmer Yaylası’nda trafikte aksamalar yaşandı. Kent merkezine 41 kilometre uzaklıktaki yaylada bunaltıcı yağış dolayısıyla Mustafa A.’nın kullandığı belli belirsiz ticari kurgu, yağız saplandı. Aracında çevrili küsurat çoban, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım istedi. İhbar üstüne bölgeye Aydıntepe Kurnaz Komutanlığı ve AFAD ekipleri sevk edildi. Sürücü, ekiplerin sayesinde saplandığı yerden aracının çekilmesiyle kurtarıldı. Bölgede kar yağışının bitmeme etmesi bekleniyor.

Share: