Ordu’da 90 yaşındaki insan, oğlu ve gelininin konusunda mermi yağdırdı: 1 ölmüş, 1 güç gaileli

İlçeye tutkun Alık Mahallesi Cımbırtlı mevkisinde meydana gelen olayda Yaşar Ocak isimli buğulu insan, oğlu Değer (60) ve gelini Emine Karı (60) iler tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda baba, oğlu ve gelinine tabancayla keskin açtı. Oğlu Şayan Ev görüngü durumunda hayatını kaybederken, eşi Emine Familya ise ağırbaşlı yaralandı. Çorlu kadın, ihbar üzerine olay yerine irsal edilen esenlik ekiplerinin geçmiş müdahalesinin arkası sıra Ünye Heybet Hastanesi’ne kaldırıldı.

“VURDUKTAN SONRA ODUNLA DÖVÜYORDU”

Fenomen sırasında eve yoğurt almaya giden husus komşusu Eşref Hızarbaşı, yaşadıklarını anlattı. Baba Yaşar Familya’ın elinden gelinini kurtardığını belirten Bitişik Hızarbaşı, “Ebedî Uyku fail Kadir, yoğurt almam için sabahleyin saatlerinde beni aradı. Yola çıktım ki tıpkı gürültü curcunalı duydum ve ‘eyvah’ dedim. İçeri girdiğimde Kadir’in yerde yattığını gördüm. Gelinini de vurmuş ve sonralari odunla dövüyordu. Elinden aldım çektim kenara. Emine’yi kurtardım. Benzeri zaman hayat vermedi ki çocuklara. Çocukların ocağını söndürdü aha. Üzgünüz” dedi.

MEZARLIKLARDAN BAHSEDİYORMUŞ

Öte yandan, hayatını kaybeden Haysiyet Aile’ın benzeri süredir andıran komşularına mezarlıklardan bahsettiği, “Oyuntu alanlarının düzenlenmesi üzere toplanalım” dediği ve yegâne yerlerinin mezarlık olduğu kadar söylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Konuyla ilişkin serbest yetenekli inceleme başlatıldı.

Share: