Ordu’da TOKİ çekilişi heyecanı

Kargaşa’de TOKİ çekilişi heyecanı

Toplam 2 bin 50 nüsha ev yapılacak olan Kalaba’üstelik başvurusu sayısı 38 bin 438 oldu

ORDU Dolgun Ev İdaresi Başkanlığı tarafından Kalaba’birlikte yapılacak olan, toplamda 38 bin 348 kişinin referans yaptığı, 2 bin 50 ev amacıyla, doğruluk sahibi tayin kurası heyecanı yaşandı.

Cumhuriyet tarihinin arz şişman toplumsal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde 250 bin basamak arasından Kargaşa ve ilçelerinde yapılacak olan hep 2 bin 50 konuttan bin 611 ev için üzere adalet sahibi tespit kurası gerçekleştirildi. Projeye başvuran toplam 38 bin 383 yurttaş başvururken, vatandaşlar coşku komple dakikalar yaşadı. Kargaşa Cahillik Merkezi Salonu’nda düzenlenen çekilişin ilk açılışını ise Cıvıl Cıvıl protokolü gerçekleştirdi. İlk yerine kent aileleri, gaziler ve engelli vatandaşların kuralarının gerçekleştirildiği kuraların evvel gününde Altınordu ilçesinde bin 111, Ünye ilçesinde 300 ve Fatsa ilçesinde yapılacak olan 200 basamak üzere kuralar çekildi. Ad Çekme çekimlerinin ikinci gününde ise Gölköy, Akkuş, Mesudiye, Çaybaşı, Çamaş ve Gürgentepe ilçeleri amacıyla kura çekilecek.

İlk kuraların çekilmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda kâin Ordu Ilbay Yardımcısı Vekili ve Perşembe Kaymakamı Uzun Yetgin, “TOKİ yıllardır ülkemiz genelinde sıkı gelirli vatandaşlarımıza dönük bir nice göz projesi gerçekleştirdi. Bugün de Cumhuriyet Altını tarihimizin sunu büyük sosyal göz hamlesi olan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde gerçekleşen 2 bin 50 türe sahibini belirleyeceğimiz ad çekme töreni heyecanını hep alay malay yaşıyoruz. İlk kuraları çektik, tüm vatandaşlarımıza kandırıcı olmasını diliyorum. İnşallah acele zamanda ısıdam yuvalarına kavuşup kira derdinden kurtulurlar” dedi. Kura ile eş sahibi olan şehit ailesi Sebepsiz ve Zekiye Güzel, “Çokça mutlu olduk. Oğlumuz martir oldu, yurt sıhhatli olsun. Cenabıhak farklı bekleyenlere da nasip etsin. Hamdolsun bize birlikte daha çok, Allah’ım olmayanlara dahi yıldız etsin” diyerek teşekkürname ettiler.

Kura çekiminde adının okunması ile çok heyecanlandığını tamlayan 27 yaşındaki sakat can Ercan Kayaç, “Haddinden Fazla bol oldu, evim yoktu haddinden fazla mutlu oldum. Yetkililere teşekkür ederim Tanrı razı olsun” diye konuştu.

Share: