Ordu’da, üniversiteler arası uçan top müsabakaları başladı

Ordu Üniversitesi eş sahipliğinde, ‘Üniversiteler Arası Uçan Top Bölgesel Klasman Takım Müsabakaları’ başladı.

Kargaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi spor salonunda düzenlenen uçan top müsabakasının açılışı gerçekleştirildi. 12-16 Ara tarihleri beyninde gerçekleştirilecek müsabakalarda, Cıvıl Cıvıl Üniversitesi ile birlikte Abant İzzet Baysal, Gaziosmanpaşa, Samsun Ondokuz Mayıs, Kastamonu, Amasya, Düzce, Sinop, Hitit ve Giresun Üniversitelerinin karı ve ayvaz voleybol takımları karşılaşacak.

Müsabakaların açım programında konuşan Kalaba Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Sait İnan, “Cıvıl Cıvıl ailesi bilcümle gelgel ve kuruluşları ile bildirme iyisini yapmak üzere faaliyetlerine bitmeme etmektedir. Kalaba Büyükşehir Belediyesi adına bizler yelken ve kano spor kulübümüzle, kayak tesisimizle ve tenis kortlarımızla spor faaliyetlerini desteklemekteyiz. Kalabalık’nun henüz başarılı olması ve iyice günler yaşaması için elimizden geleni yapmaktayız. Bu düşüncelerle bu turnuvanın kazasız ve sakatlanma olmadan tamamlanmasını diliyorum” dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şanlı Akdoğan ise törende yaptığı konuşmada, “Gerçekleştirilecek bu turnuva bire bir zamanda bu yöredeki siz canan gençlerimizin tıpkı araya gelmeleri, tanışmaları ve sporun centilmenliğini ortaya koymaları noktasında güzelce aynı punt olacaktır. Böylece bu bölgede Giresun’dan Bolu’ya kadar 8 üniversitemizin siz kızıl gençleri sporun hangi kadar fena hâlde bire bir aktiflik olduğunu, üniversitelerde benzeri zamanda bilimsel faaliyetlerle bu arada toplumsal, kültürel ve sportif faaliyetlerin dahi manidar bire bir düzlük tuttuğunu göstermiş olacaksınız. Bu turnuvaya katılımlarından hava her bir üniversitemizin rektörlerini kutlama ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi’ne Keyif, Kültür ve Spor Kat Başkanlığı’na ve etkinlikte görev düz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, bu turnuvanın adamakıllı ve hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Açılış törenine medrese dekanları, akademik personeller ve davetliler dahi katıldı. – CIVIL CIVIL

Share: