Osmaneli’de hasta ve yaşlılara “evlerde etiket hizmeti” bitmeme ediyor

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, çipli çehre alabilmek amacıyla zat müdürlüklerine gidemeyen sayrı, nemli ve engelliler üzere başlatılan “evlerde etiket hizmeti” sürüyor.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında marazlı, nemli ve engellileri musahabe fail şahıs memurları, inç izinden foto çekimine ve evraklara kadar tam işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan eskimemiş etiket kartları, basımın peşi sıra vatandaşların evlerine gönderiliyor.

Osmaneli Nefer Müdürlüğü personeli, İnönü Mahallesi’nde tevakkuf fail 75 yaş üstü Mehmet ve Havva Sorun çiftinin evine anbean işlemlerini yaptı.

Çalışmaları strateji ederek vukuf düzlük Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, yaptığı açıklamada, ilçede bu hizmete seyyah kayıt terminali ile devam ettiklerini bildirdi.

Görevlilerin, başta 75 gözyaşı üstü yaşlılar olmak amacıyla evlerinden çıkamayan tutkun ve engellilere nazik basitçe sağladığını aktaran Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşların, gerek kendilerinin gerekse tıpkısı yakınları aracılığı ile kaza Eş Müdürlüğümüze dilekçe ile termin talebinde bulunması ehliyetli oluyor. İlçemizde bugüne kadar çipli çehre alabilmek için Kişi Müdürlüğüne gelemeyen 75 gözyaşı üstü züğürt, nemli ve mânialı 114 vatandaşımız başvurma etmiş, bu vatandaşlarımızın evlerine gidilerek işlemleri işlenmiş, çipli etiket kartları tasdik edilmiştir. Müracaatların devam etmesi yerinde Nüfus Müdürlüğümüz personeli adreste zat hizmetlerine bitmeme edeceklerdir. İlçe Erkek Müdürlüğümüzün personeline teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Evinde etiket başvurusu işleyen Mehmet Sorun ise hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rahatsızlığından dünya Erkek Müdürlüğüne gitmesinin imkansız olduğunu tamlayan Ülkü, “Etraflı zamandır dizlerimdeki rahatsızlığımdan dolayı yürümekte ağırlık çekiyorum. Bu hizmet bizim üzere iri tıpkı lütuf. Kaymakamımız dahi bizleri ülfet etti. Bu ziyaretlerinden periferi başta Kaymakamımıza ve İlçe Isim Müdürümüze ve personeline haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Tanrı devletimizden razı olsun.” dedi.

Share: