Osmaneli’de İlköğretim Haftası kutlandı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde “İlköğretim Haftası” dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Ahşa aracılığıyla çelenk sunuldu. Etkinlik, imtina etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Beşevler İlkokulunda devam etti.

Törende mütekellim Ilçebay Yüksel Ünal, 2022-2023 eğitim talim yılının uz olmasını diledi.

Ünal, “Çocuklarımızın eğitimine hayatlarını adayan öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımıza ve onların zer ailelerine sunma içten merbutiyet ve sükse dileklerimi sunuyor, yıpranmamış terbiye talim yılının ülkemiz amacıyla uz olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Atmaca ise öğretmenliğin gücünü sevgiden alan dünyanın yeryüzü hatırlı kutsal mesleği olduğunu belirterek, “Zer velilerimiz, devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizlerin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe bildirme kuvvetli şekilde hazırlayabilmektir. Bu eş amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza topluluk çıkmak ve desteklemektir. Biz Osmaneli Belediyesi adına ilçedeki eğitim bilimi ve talim seviyesini en üst düzeye fehmetmek amacıyla elimizden gelen hangi varsa yapmaya hazırız.” dedi.

Aktiflik beş öğrencilerinin şiirlerini okumalarının ardından 4. derslik öğrencilerinin okula eskimemiş başlayan öğrencilere mütenevvi hediyeler vermesiyle sona erdi.

Etkinliğe İlçe Güven Başmuallim Vekili Bünyamin Atmaca, İlçe Milli Terbiye Müdürü Erhan Döş, kat amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Share: