Osmaneli’nde 3 bin kişiye alaca aş dağıtıldı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Muharrem Ayı nedeniyle Ilçebay Vekili Öznur Güler ve Belediye Reisi Münür Atmaca 3 bin kişiye aşure dağıttı.

Şehremaneti binasının önünde kurulan çadırda Güler ve Atmaca öz elleriyle aşure dağıttı. Alaca Aş ikramı sonrası tamlık hemşehrilerin Muharrem Ayı’nı kutlayan Başkan Şahin, “Alaca Aş dağıtımının sulh ve kardeşliğe araç olmasını istek ediyoruz. Muharrem kocaoğlan kutsaldır. Vatandaşlarımızla kucaklaştığımız ve benzeri arada olduğumuz önemi ve anlamı iri ayrımsız dönem. Bu paylaşımı bütün gelişigüzel yaşamaktan mutlu olduk. Alaca Aş gününün kültürümüzde cesim tıpkısı yeri var” dedi. Aşurenin geleneklerimizde oylumlu bir saha tuttuğuna dikkat çekici Şehremini, Münür Delicesine “Alaca Aş hepimizin ortak değeri. Biz dahi bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz” diyerek konuştu.

Alaca Aş dağıtımı sırasında vatandaşlarla dostça eden Ilçebay Vekili Öznur Güler, Muharrem Kocaoğlan’nın el birliği, paylaşma ayı olduğunu belirterek, “Halkımızın, vatandaşımızın, yurttaşımızın teklifsizce ahbapça yaşamalarını, ekmeğini paylaşabilmesini istiyoruz. O yüzden geleneğimiz gereği zaman aşure dağıtımını gerçekleştirdik.” dedi. – BİLECİK

Share: