Otomobilin üzerinde şehir yolcuğu yaptı, gören benzeri daha baktı

Bursa’yı ziyarete mevrut Alman turist ülkesinin plakası kâin aracının üstünde site turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı aracı gören vatandaşlar balaban şaşkınlık yaşadı. Otomobilin üzerindeki kayıt konulan bölüme sâdır Alman gezgin bu şekilde kent merkezinde dolaşma attı. Turisti gören vatandaşlar iri şaşkınlık yaşadı. Alman seyyah vatandaşların alık bakışları arasında kent merkezinde detaylı süre turladıktan bilahare Tophane meydanında mevcut polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde cevelan atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de start kayran ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ amacıyla Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Ağababa Türbesi’nden tevessül düzlük Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Gün Doğusu Gün Batısı Ülfet ve Barış Rallisi Derneği Başkanı Nadir Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye antre yaptı. İpek Yolu’nun sonuç durağı olan 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı için tarihi belediye binası önünde buluştu. Yarışmacılar; daha sonradan sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Kalabalık, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da akıbet bulacak. – BURSA

Share: