Öz galerilerinin uğrunda ölesiye dövüldüler! Yaşananlar kameraya yansıdı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde 18 Fasıla haset akşam saatlerinde azgın aynı görüngü yaşandı. Kâh tadilat işlemleri için oto galeriye gelen Gökhan Sahip ve arkadaşı Osman Yenisolak ile galeri karşısında mevcut alkollü cümbüş mekanındaki eşhas ortada makine otopark mevzusu yüzünden ağız dalaşı artık. Tartışmayı gören ve gücük sürede canlılık mekanından galeriye mevrut neşeli ekip, Gökhan Ehil ve arkadaşı Osman Yenisolak’ı öldürürcesine çarpma etti.

ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER

İki arkadaşı yere düşmelerine aldırış etmeden tekmeleyen eşhas görüngü yerinden ayrıldı. Darp edilerek adeta ölüme metrukiyet edilen iki güç, Sakarya Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılarak dokunaklı hizmet servisine alındı.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Görüngü bölgedeki aynı aksiyon yerinin asayiş kamerasına yansıdı. Görüntülerde; yaşanan ağız dalaşı, polis güçleri ekibinin gelmesi, şahsılardan birinin polisle konuşması, polis güçleri ekibinin bölgeden ayrılması, Gökhan Topluluk ve Osman Yenisolak’ın kabalalık yoluyla öldürürcesine zedelenmek edilmesi düz aldı. Olay sonrasında bölgeye tıpkısı polis ekibinin geldiği, yaralıların dakikalarca yerde yattığı ve aynı süre sonradan gelen cankurtaran ile hastaneye kaldırıldıkları görüldü.

“18 KİŞİ BİZE ÖLDÜRESİYE SALDIRMIŞ”

Çarpma edildikten sonraları hastanelik olan Gökhan Topluluk, “Olay kişi dükkanımızda oldu, gece saat 01.00 sıralarında. Dükkanımızın karşısında alkollü canlılık mekanı var. Buraya oto park ve anahtar yıkama üstüne kayran yapacaktık. Çünkü galerimizi başka yere taşıdık. Cümbüş mekanındaki şahıslara buraya arabayı çekmeyin dedik. O esnada çekersin, çekemezsin derken tartışma bundan sonra. Kameralardan baktık kestirmece 18 birey bize öldürürcesine saldırmış. Konu çevirici parkı dolayısıyla bundan sonra. Zira alkollü şekilde gelip arabalarını çıkartmaya çalışıyorlar burada bambaşka can arabalar dahi var, onlara de çarpabiliyorlar. Devrisi aktarılma bizde kimin çarptığını bulamıyoruz” dedi.

“POLİS BİZDEN İFADE ALMAYA BİLE GELMEDİ”

Yaşadığı olağanüstü sonrasında polis güçleri ekiplerinin tabir kabul etmek için gelmediğini nâkil Sahip, “Görüngü hesabına polis geldi, ayağım kırıktı elhak ayağa kalkamıyordum. Polis tek yanıma dahi yaklaşmadı direkt ambulans çağırdı. Hastaneye geldik, polis bizden ifade almaya birlikte gelmedi. Kameralardan ağabeyim bakmış iki kişide birlikte zırh varmış ancak tığ çarpışma esnasında göremedik. 3 günden beri hastanedeyim daha bir pasaj polis da gelemedi ifade ahzetmek üzere. Doktorun demesine göre kısaca 10 dönüş ciğerlerimin düzelmesi sürecek ve bu süre bitiminde ise ayağımdan faaliyetler olacağım akabinde birlikte taburcu olacağım diye niteleyerek düşünüyorum. Ayağım ve 3 pasaj kaburgamda fay, akciğerimde dahi çak var” diyerek konuştu.

“HERKESTEN ŞİKAYETÇİYİM”

Ağabeyinin aldığı darbeler neticesinde yaralandığını ve halen sakil bakımda olduğunu aktaran Put Yenisolak, “Tığ bu olayı kişi imkanlarımızla öğrendik, düzenlilik kameralarından izledik olayı. Henüz şu dakika emniyetten tek kimse bizi aramadı. 18 birey şakkadak saldırıyorlar, ağabeyim ve arkadaşı okkalı bakımlık oldu. Hastaneye getirildikleri zaman akla yatkın aklık birlikte ilgilenilmemiş, benim ağabeyimin arasında ayrımsız nezif görüyorlar, kanamadan etraf sabaha büyüklüğünde tutuyorlar ve nezif durduğu amacıyla gönderiyorlar ve yine aradılar, gözden kaçan bire bir öz olduğunu söyleyerek hastaneye çağırdılar, benim ağabeyim şu zaman alçak bakımda. Ego emniyetten, doktordan herkesten şikayetçiyim. Olayın olduğu çevrim kameralarda görüyoruz, polis otosu geliyor o esnada cebin tarafın şahsı bire bir şeyler söyleyerek gönderiyor. Sonra olay gerçekleşiyor. Daha sonrasında emniyet yeniden geliyor, biz bunların araştırılmasını istiyoruz. Benim ağabeyim şu an ölümle mücadele ediyor” şeklinde konuştu.

“DEVLETİMİZİN POLİS VE SAVCILARINA GÜVENİYORUZ”

Çarpma edilen Gökhan Cemaat’in ağabeyi Kağan Ehil, “Tanımadığımız kestirmece 18 yaşama iş yerimize gelip benim kardeşime ve yanındaki arkadaşına, cebe çekip öldürürcesine dövüyorlar. Ego bu konu karşı devletimizden arkalama istiyorum. Fenomen öncesinde bölgeden geçen polis otosunu gönderiyorlar. Kardeşimi öldü diye bırakıyorlar, kül 1 saat ayağı, kaburgası fay ve ciğeri sönmüş vaziyette olay yerinde bekliyor ve tek kimse engelleme etmiyor. Henüz sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldı ve şifahane polisi tek şekilde ‘Ne oldu’ diyerek sormuyor. Ben hastaneye 1 saat bilahare gittim ve kardeşimin durumunu görünce onunla ilgilendim. Henüz bu saate büyüklüğünde beni hiçbir güvenlik mensubu aramadı. Devletimizin polis ve savcılarına güveniyoruz, mağduruz kardeşim gösterişli bakımdan artık, değişik arkadaşı ağır sıklet bakımda. Hiçbir husus yapılmadı, tek şekilde müdahale yok. Bunlar ki, ego bunların belirleme edilmesini istiyorum. Alıcı görüntüleri, taraf komşumuzda var ve gereğinin yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: