Özürlü çifttekerci sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Mânialı bisikletçi sahilde Acun Kupasına hazırlanıyor

Trafik kazasında sol kolunu ve sağ gözünü kaybeden Rüya Çoluk Çocuk, milli formayla bin liralık bisikletiyle 100 bin lira bisikletlerle yarışacak

Imge Gençerler, ilk kez milli formayla yarışlara çıkacağını ve çokça coşkulu olduğunu belirtti

MERSİN – Mersin’in Silifke ilçesinde 36 yıl geçmiş geçirdiği trafik kazasında sol kolunu ve sağlıklı gözünü kaybeden Umut Gençler, kariyerinde ilk defa milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında madalya görmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Maddesel imkansızlıklar nedeniyle yıllar evvel yarışmalar için aldığı bin liralık bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’dahi geçirdiği kaymakamlık sonrası sol kolunu ve iyi gözünü kaybeden 43 yaşındaki Imge, yaşına rağmen bu mevsim katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu marifetiyle Isparta’bile 14-15 Ağustos’ta düzenlenen Eğirdir Ağızcıl-B Triatlon Bitiş Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Imge, milli takıma çağırma edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Dünya Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak triatlet, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Maddesel imkansızlıklar zımnında yıllar önce yarışmalar için aldığı bin teklik bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Rüya Gençler’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup moral verdi.

Hilmi Mutfakçı, Düş’un gayretlerinin herkese emsal olması gerektiğini, kendisi ile hava duyduklarını belirtti.

Bu mevsim yarıştığı müsabakalarda koskocaman dereceler elde ettiğini belirten Imge, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki gözyaşı grupları yarışlarında ikinci oldum. Ağızcıl B Balıkesir Hanay Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Akıbet yerine Isparta’daki yarışlarda birlikte PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diye konuştu.

Imge Gençerler, ilk defa milli formayla yarışlara çıkacağını ve çok hararetli olduğunu belirtti.

Maddesel imkansızlıklar dolayısıyla önceki yıllarda aldığı bin lira bisikletle 100 bin lira bisikletlere karşı yarışacağını belirten Gençler, “Paratriatlon Acun Kupası yarışında ülkemi entrika ederek evvel 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’üstelik yaklaşık 250 bin civarında mânialı olduğunu biliyoruz amma spora mütehammil bağ namevcut. O yüzden üstelik bazı mânialı arkadaşlara örnek olmak istiyorum” dedi.

Share: