Pamukkale’de bacak tenisi turnuvası başlıyor

Denizli’de, Pamukkale Belediyesinin organizatörlüğünde, geçtiğimiz yıl olduğu kadar bu sene birlikte 30 Ağustos Zafer Kupası Kadem Tenisi Turnuvası düzenlenecek. Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki, turnuvaya tamlık gençleri davet ederek, turnuva böylece dereceye giren takımların Türkiye Kupası’nda ilimizi baziçe edeceğini belirtti.

Son yıllarda spor alanında saldırı gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi, gençleri spora kamçılamak adına sporun rastgele branşına destek vermeyi sürdürüyor. Ülkemizde yıpranmamış spor branşlarından olan kıç tenisine Pamukkale Belediyesi evvel günden bu yana bindi veriyor. Denizli’birlikte ilk kez, 2021 yılında Pamukkale Belediyesi’nin ocak sahipliğinde düzenlenen turnuvalarla adını duyuran kadem tenisi, akıbet zamanların popüler spor branşları arasına girmeyi başardı.

Pamukkale Belediyesinin desteği sürüyor

Pamukkale Belediyesi, bu sene da 30 Ağustos Utku Kupası Bacak Tenisi Turnuvası ile fut tenisine desteğini sürdürecek. 28-29 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuvaya başvurulara serencam aktarılma 27 Ağustos 2022 namına belirlendi. Katılacak rastgele sporcunun 18 gözyaşı ve gövde olması gerektiği turnuvaya başvurular belediye telefonu üzerinden yapılacak ve temas takım 3 koca, 1 sakıntı doğmak için 4 sporcudan oluşabilecek. Pamukkale Belediyesi’nin organizatörlüğünde planlı 30 Ağustos Yengi Kupası Ayak Tenisi Turnuvası böylecene dereceye giren takımlar, Fut Tenisi Türkiye Kupası’nda Denizli’yi düzen etme hakkına kavuşacak.

“Gençlerimizin sporla ilgilenmesi kebir”

Pamukkale Şehremini Avni Örki, sporun ve sporcunun değerini düşünülerek debi ettiklerini anlatım ederek, “Gençlerimizin spora yönlendirilmesine herhangi bir devir destek vereceğiz” dedi. Belediye Reisi Avni Örki, “Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz 30 Ağustos Utku Kupası Kadem Tenisi Turnuvası hem ilçemiz hem dahi ilimiz açısından makro. İki devir sürecek turnuva böylelikle, dereceye giren takımlarımız Türkiye Kupası’nda ilimizi desise etme hakkına cemaat olacaklar. Gençlerimizin sporla ilgilenmesi koca. Eğitim hayatının tıpkı parçası kendisine gördüğümüz spor, gençlerimizi zıt alışkanlardan uzak durmalarına destek oluyor. Bu bilinçle, spora ve sporcuya desteklerimizi sürdüreceğiz. 30 Ağustos Yengi Kupası Fut Tenisi Turnuvası’na katılacak takımlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: