Paraları Türkiye’de geçmedi, polisten arkalama istediler

Rusya’dan dinlence için Türkiye gelen çift girdikleri akaryakıt istasyonunda Ruble ile benzin alamayınca polisten yardım istedi, ne bankalar nede döviz ofisleri Rus Rublesini Türk parasına çevirmedi.

Tatil amacıyla Türkiye’ye gelen Moskof koşa Sivas’ta ruble ile akaryakıt almaya kalkınca ortada kalakaldılar. Kent merkezinde benzeri istasyonda duran çift üzerlerinde eksantrik mülk bulunmadığı amacıyla Ruble ile benzen almak istediklerini belirtti. İstasyon görevlileri kendilerine uzatılan para birimini tanımadıkları üzere benzen vermedi. Rus koşa Türki, istasyon görevlileri birlikte Rusça bilmediği üzere muhit bir tür anlaşamadı. İstasyon görevlileri polisten arkalama istedi. Polis ekipleri durumu anlayınca Ruble’yi Türk Lirasına isnat etmek amacıyla tekme yardımcı olmaya çalıştı. Fakat bankalar ve döviz büroları bile Rubleyi Türk Lirasına çevirmeye yanaşmadı.

Moskof Çift yaşadıkları mağduriyeti, ” İstanbul’a gidiyorduk. Benzinimiz azaldı. Ruble ile benzen alamadık. Üzerimizde birlikte bambaşka paramız namevcut” dediler. – SİVAS

Share: