Polisi arayıp “Karımı öldürdüm” diyen şahıs, içki donduran cinayeti anlattı! 1 saat başında beklediği bunaltıcı yanık kadına tıpkısı öğün elan biberli etmiş

Şanlıurfa’bile hareketli ve geçmiş evliliğinden 3 çocuğu olan Hülya Elkoca, 7 sene evvel dikiş fail Mehmet Aslan ile dini nikahla gelişigüzel yaşamaya başladı. Bu beraberlikten 1 çocukları olan çift, serencam yıllarda bir nice kere tartışıp, çarpışma etti. İddiaya bakarak, sık sık savcılığa başvuran Hayal Elkoca, Mehmet Arslan amacıyla tenkil kararı aldırdı.

“KARIMI ÖLDÜRDÜM”

Sonuç yerine 3 ay tenkil verilen Aslan, kararın sona erdiği 6 Mayıs’ta, Elkoca’yı evinde, down sendromlu çocuğunun gözü uğrunda tabancayla vurdu. Görüntü Elkoca, kanlar içre yere yığılırken, Mehmet Aslan de polisi arayarak “Karımı öldürdüm” dedi. Polis Güçleri gelene büyüklüğünde Elkoca’nın başında bekleyen Arslan, gözaltına alındı. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Elkoca ise hayatını kaybetti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve sorgusunda çocuğunu göstermediği üzere Görüntü Elkoca ile tartışıp öldürdüğünü tamlayan Mehmet Arslan, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

1 SAAT BAŞINDA BEKLEYİP, YARALI HALDE YİNE ATEŞ ETMİŞ

Cinayet sonrası Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca savca hazırlandı. Savcı, Arslan’ın ‘kasten öldürme’ ve ‘belli haklardan mahrum bırakma’ suçlarından müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. İddianamede, ifadesine yer verilen Aslan, kendisini ‘cinnet’ bahanesiyle savundu. Hayal Elkoca’nın başında 1 saat beklediğini, elan bilahare koca Bahir Elkoca’yı aradığını tamlayan Arslan, bu sırada ağır sıklet yanık kadına aynı öğün henüz dokunakli ettiğini söyledi.

“KARDEŞİM SÜREKLİ ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDIĞINI SÖYLEMİŞTİ”

Bahir Elkoca ise ifadesinde, “Telefon ile kardeşimi aradım, Mehmet Aslan açtı. ‘Bir takı yok’ dedi sonrasında kardeşimin evine gittim, kapıda polisleri gördüm. Kardeşim elan önceki bana sonsuz ahiret yolculuğu tehditleri aldığını söylemişti. Bu durumu Mehmet Arslan’a söylediğimde, bana ‘Şaka yaptım’ demişti. Durumu geçiştiriyordu” dedi. Vakfedilmiş sanık Mehmet Arslan’ın evvel duruşması, 16 Ekim’de Viranşehir 3’üncü Bati Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Share: