PROF. DR. NURETTİN YİYİT: PANDEMİ TEMBELLİĞE İTTİ

ÇAM ve Sakura Site Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, aza ve içki bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’birlikte şu dakika 27 bine yakın organ aktarımı muntazır olduğunu belirten Yiyit, “Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Çağ bağışı anlamında tıpkısı unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında çağ ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ dahi soluk ita üstüne gine çarkıt günlere kan dolaşımı ve o bizim soluk ita konusundaki hevesli vatandaşlarımızın arzusunu harlatmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Eylül tarihleri arasında Karabük Lansman Günleri düzenleniyor. Etkinlik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin dem ve örgen bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi zımnında çağ bağışı sayısındaki düşüşün bilakis çevrilmesi gerektiği ve uzuv bağışının önemi üzerine bilgi verdi. Standı konuşma edenlere ayrıca beden kütle indeksi ölçümü yapıldı.

“GÜZEŞTE YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR HASTANE KADAR ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Site Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un fena hâlde tıpkı rengi var. Seçme hafta sonu tıpkısı mülk, kişi güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri bile 4 dönem sürecek. Ego dahi Karabüklü olduğum için hemşehrilerim beni çağırma ettiler. Biz bile Çam ve Sakura Kent Hastanesi kendisine burada stant açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl uzuv muntazır vatandaşımız var. Onların bu üzüntülü bekleyişine son vermek adına manalı bir katkı sunacağız. Yüksek sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi uzuv bağışına teşvik edeceğiz. Sabik yıl ki Karabük günlerinde, tıpkı yıllık hastanenin aldığı dürü büyüklüğünde bergüzar almıştık. Bu misil daha erdemli dürü almayı planlıyoruz. Farklı bu bahis, hele bu örgen bağışında şunu hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı seven bir ülkeyiz. Amma yer olacak olan organlarımızın benzeri başkasına fert olmasına cevaz etmemiz namına, tıpkısı farkındalık oluşturacağız. Pandemi kâh konularda bizi tembelliğe itti. Soluk bağışı anlamında ayrımsız unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında çağ ihtiyacı doğmaya başladı. Biz üstelik kan verme üzerine gene bozuk günlere görünmek, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu tutuşturmak istiyoruz. Kan bağışında bulunmak talip vatandaşlarımızdan birlikte nefes bağışı alacağız. Aynı eksantrik özdek da standımızda benzeri diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, beden yığın indeksinin ölçümüyle ait tıpkısı çalışmamız olacak. Rejim önerilerimiz olacak” diyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden birlikte haddinden fazla sayıda öğrencinin standı ziyaret ettiğini tamlayan Yiyit, “Haddinden Fazla ağırbaşlı sayıda yabancı mektepli okuyor. Onların çokları üstelik bugün buradalar ve standımızı gezdiler. Hele aralarında tababet, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize andıran olanlar da standımızı görüşme etti. Onların bile özellikle organ bağışı ve zaman bağışı standımıza bağlam göstermesi hoştu” dedi.Share: