Prof. Dr. Nurettin Yiyit: Pandemi tembelliğe itti

ÇAM ve Sakura Site Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, uzuv ve nefes bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’birlikte şu zaman 27 bine yakın organ aktarımı muntazır olduğunu belirten Yiyit, “Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Içki bağışı anlamında benzeri unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde faaliyetler anlamında koku ihtiyacı doğmaya başladı. Biz bile zaman ödeme üstüne tekrar sakat günlere dönme ve o bizim içki verme konusundaki istekli vatandaşlarımızın arzusunu alevlendirmek istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Eylül tarihleri arasında Karabük Lansman Günleri düzenleniyor. Etkinlik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nin koku ve organ bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi zımnında nefes bağışı sayısındaki düşüşün aksine çevrilmesi gerektiği ve uzuv bağışının önemi üzerine bilgelik verdi. Standı görüşme edenlere antrparantez beden kitle indeksi ölçümü yapıldı.

“SABIK YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR SAYRILAREVI BÜYÜKLÜĞÜNDE ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un domuzuna bir rengi var. Rastgele hafta sonu bire bir diyar, zat güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri bile 4 zaman sürecek. Ego üstelik Karabüklü olduğum amacıyla hemşehrilerim beni çağırma ettiler. Tığ da Çam ve Sakura Site Hastanesi adına burada stant açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine ulaşan aza bekleyen vatandaşımız var. Onların bu üzüntülü bekleyişine son yöneltmek hesabına manidar bire bir ulama sunacağız. Yüksek sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi organ bağışına isteklendirme edeceğiz. Geçen sene kim Karabük günlerinde, ayrımsız yıllık hastanenin aldığı ihsan büyüklüğünde dürü almıştık. Bu nöbet elan efdal hediye almayı planlıyoruz. Sair bu konu, özellikle bu organ bağışında şurası uyarmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı seven tıpkı ülkeyiz. Ama toprak olacak olan organlarımızın bir başkasına can olmasına izin etmemiz adına, tıpkısı farkındalık oluşturacağız. Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Dem bağışı anlamında benzeri unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında içki ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ dahi içki verme konusunda gine bozuk günlere çağrıştırmak, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu alevlendirmek istiyoruz. Nefes bağışında düşmek talip vatandaşlarımızdan dahi koku bağışı alacağız. Bire Bir eksantrik husus de standımızda tıpkı diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, cisim kütle indeksinin ölçümüyle ilişik ayrımsız çalışmamız olacak. Rejim önerilerimiz olacak” diyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden üstelik çok sayıda öğrencinin standı mülakat ettiğini belirten Yiyit, “Çok ağır sayıda ecnebi mektepli okuyor. Onların çokları de zaman buradalar ve standımızı gezdiler. Alelhusus aralarında tıp, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize mail olanlar birlikte standımızı ziyaret etti. Onların birlikte alelhusus uzuv bağışı ve içki bağışı standımıza bandaj göstermesi hoştu” dedi.

Share: