Reisicumhur Erdoğan, BM 77. Genel Kuruluna katılmak için ABD’ye gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel tayyare “TC-TRK” ile TSİ 20.10’da Konfedere Milletler (BM) 77. Umumi Kuruluna katılmak ve mütenevvi temaslarda yatmak üzere ABD’nin New York şehrine debi etti.

Cumhur Reisi Erdoğan, özel misafir yerine Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Fehamet Başkanları Zirvesi’ne akmak için geldiği Semerkant’taki programlarını tamamladı.

ABD’nin New York şehrine giden Erdoğan’ı Semerkant Uluslararası Havalimanı’ndan Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başvekil Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve değişik yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Rehavet ve SELIM Öğür Genel Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik bile ABD’ye gitti.

Erdoğan, ABD’dahi BM 77. Umumi Kuruluna katılacak ve ara sıra temaslarda bulunacak.

Share: