Rekortmen atlet Usain Bolt’u alkol mü bitirdi?

İngiltere’nin başkenti Londra’de geçtiğimiz haftasonu Acun Atletizm Şampiyonası 4×100 sancak yarışında nazik yadırgatıcı yaşandı.

YARIŞTA USAİN BOLT SAKATLANDI

Akıbet 100 metreyi koşan olimpiyat ve acun şampiyonu rekortmen atlet Usain Bolt, sakatlanarak yarışı yarıda bıraktı.

Foto The Sun

Usain Bolt’un sakatlığının arkası sıra, yarışmadan bire bir geceleyin geçmiş Mağrip Londra’birlikte katıldığı barbekü partisindeki görüntüleri basına sızdı.

Basına sızan o görüntülerde; Bolt kanyak içip kadınlarla dans ediyor.

Acun Atletizm Şampiyonası kabilinden şanlı bire bir yarıştan geçmiş Usain Bolt’un bu denli etanol almasının dikkati, konsantrasyonu yanı sıra spor yaralanmasında üstelik aktif olduğu düşünülüyor.

Spor öncesi alkol koordinasyonu bozar

Benzeri alıştırma sonrasında olduğu kadar antrenman öncesinde birlikte alkollü içecek kullanımı; vücudunuzun aksülamel yeteneğini azaltır ve bu alkol alımının saatler sonrasında üstelik bitmeme boy bos. Kaslarınızın akla yatkın zamanda kasılması amacıyla muktezi reaksiyon zamanında aksaklıklar oluşur ve koordinasyonunuz şişman ölçüde bozulur.

Metin çok spor dalında etil alkol tüketiminin; örneğin atletizm, yumruk oyunu, judo kadar mail bağlanak sporlarında ya da koşun esnasında görünür biçimde dikkat, konsantrasyon yanında performans esnasında, sonrasında, toparlanma süresinde ve spor yaralanmalarını önleme konusunda ters etkilerinin olduğu açıktır. Ispirto tüketimi feci biçimde kişiyi, spor yaralanmalarına bulutsuz arkaç getirir, performansı azaltır, yorgunluğun elan kısa sürede gerçekleşmesine sebep tamam ve toparlama süresini uzatır. Spor ve alkol birbiriyle ağır ezgi bire bir düet değildir.”

Share: