Remzi Çayır’dan Reisicumhur Erdoğan’a ‘Talih’ Tepkisi: “300 Metre Aşağıda Tedarik Almadan Ölmek Kader Değil. İslam’ın Böyle Tıpkı Talih Tarifi Namevcut”

Milli Sefer Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana mevrut beyaz zehir faciasına ilgilendiren; “‘Kader’ diyenlere acıyarak bakıyorum. evet itikatları yahut İslami bilgileri namevcut. Nasip şudur Sayın Reisicumhur; tedbiri almadan körü körüne kuyunun dibine müptela olmak kader değil. Kuyunun dibinde cavlamak yıldız değil. 300 metre aşağıda, tedbir almadan, tılsım almadan cavlamak şans değil. İslam’ın böyle ayrımsız talih tarifi bulunmayan. Olup bitene bir lahzada kat bulmakta mahirsin maşallah” dedi.

MYP Genel Başkanı Remzi Çayır, bugün partisinin genel merkezinde düzenlediği matbuat toplantısında gündemdeki konulara ait değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya, minibüs esnafı üstelik katıldı.

“300 METRE AŞAĞIDA, TEDBİR ALMADAN, TILSIM ALMADAN CAVLAMAK BAHT DEĞİL”

Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen eroin faciası sonrası bölgeyi konuşma ettiğini belirten Çayır, siyasilerinin şovu bittikten bilahare coşkun düştüğü yeri yakacağını söyledi. Çayır, “Türkiye ne yazık kim üzülerek söylüyorum ders alan bire bir mevki değil. Tıpkı şeyleri yaşamaktan bıkmıyoruz. Soma’de yanıyoruz, Soma’dahi ölüyoruz. Dönüyoruz Şırnak’ta ölüyoruz. Dönüyoruz Zonguldak’ta ölüyoruz. Ama tıpkı soy ‘bu işi elbet ast ederiz’ hiçbir erk düşünmüyor. Düşünün dünyanın arz çok kömür üreten ülkesi Çin. Çin’in ölümleri bizim 10’de 1’imiz değil. Adamlar dünyanın genişlik haddinden fazla kömürünü üretiyor, ölen âdem sayısı Türkiye’den 10 bitirme daha düşük. Almanya, bazılarının argüman ettiği üzere bilcümle kömürlerini filan kapatmış değiller. Bibi kömür üreten, maden üreten aynı devlet. Orada 20-25 senedir 3 ahiret yolculuğu olmuş… Öyle 41 tabutu annelerin çocukların önüne koymamışlar. Ululuk, devletliğini yapmış. İktidarlar, siyasetçiler öz ceplerini abartmak yerine milletin işine bakmışlar. Onun için Türkiye’nin bu kafalardan sıyrılması gerekiyor. Onun için ‘baht’ diyenlere acıyarak bakıyorum. evet itikatları yahut İslami bilgileri namevcut. Felek şudur Sayın Reisicumhur, beni dinle bile gelişigüzel ne büyüklüğünde önder hatipliysen de burada Taş Medrese’bile az bile olsa İslam’ı veya kitapları karıştırmış benzeri kardeşiniz var. Tedbiri almadan körü körüne kuyunun dibine evcilleşmek şans değil. Kuyunun dibinde ölmek talih değil. 300 metre aşağıda, tedbir almadan, ilaç almadan ölmek yıldız değil. İslam’ın hakeza aynı baht tarifi namevcut. Olup bitene acilen kılıf bulmakta mahirsin maşallah” dedi.

“MİLLETİN PARASIYLA SİYASET YAPMAYA SONUÇ”

İktidara ve muhalefete “Kişi paramızla siyasa yapalım, Hazine’den müzaheret almayalım” çağrısında kâin Çayır, “Bütün özlük imkanlarıyla politika yapsın. Milletin parasıyla siyaset yapmaya akibet. Yeter. Neye göre yüzdelik 3 baraj koymuşlar yüzde 3 oy düz ona göre servet takanak. Ayrımsız dahi acayip olan bire bir molekül söyleyeyim size yarar birliğinde, yarar birliğinde hiç birbirlerine bir özdek söylemiyorlar. bir tane fırka çıkıyor mu, ‘bu milletin parası yasak bize, bu milletin parasıyla niçin tığ otobüs kiralayalım, milletin parasıyla ne politika yapıyorsunuz’ diyen var mı? Bütünü bire bir efe yiyor. Tallahi hakeza. Ego Türk milletine söylüyorum şayet bu hal değişmezse hâller kesin” diye niteleyerek konuştu.

“PARASI OLAN DÜNYALIK KAZANIYOR. PARASI OLMAYAN DA ANASI AĞLIYOR”

Düzey Korumalı Tevdiat hesabı üzerinden iktidarı eleştiren Çayır, “Sayın Reisicumhur uzunlamasına faize cebin olduğunu söylüyor… Bankalar millete yüreklilik da vermiyor. Mesafe mesafe Katar’dan servet geliyor o de yetmiyor. Güney Kore’den borçlandık. Cenup Kore’den Dalan Bankası 5 bilyon dolar aldı. Var mı milletin haberi bulunmayan. Uyutuyorlar insanları. Bu kafayla parası olan mal kazanıyor… Parası sifir dahi anası ağlıyor. Çabucak bu kamer Kur Korumalı Mevduat üzere Hazine’den 9,9 bilyon para çıktı. Şu asıl büyüklüğünde Nebati’nin uyguladığı, Cumhurbaşkanının ‘benim ekonomi modelim’ dediği Seviye Korumalı Yatırım hesabının millete maliyeti 50 bilyon. Duydunuz mu, 50 milyar. Nereden aldınız bu parayı, milletten. Milletin parasını zengine veriyorsunuz. Bu uyum hakeza bitmeme etmeli mi? Bence etmemeli” dedi.

“HASTANELERİN KALKMASINDAN DOLAYI ÇOKÇA PERİŞANIZ”

Çayır, konuşmasının arkası sıra sözü meşbu ve minibüsçü esnafına bıraktı. Ankara Millet-Seyranbağları Dolmuş Durağı Temsilcisi, “Bizim derdimiz çok balaban. Hem mazot sıkıntısından çevre arabalarımıza mahrukat alamıyoruz. Tıpkısı üstelik işimiz namevcut. 113’parça araba. Tığ hastanelerin kalkmasından ortalık haddinden fazla perişanız” diyerek veca yandı.

Share: