Saç ve başörtüsü tasarımı ile makyaj üstüne eğitim aldılar, 2023 trendlerini öğrendiler

Kapadokya, uygulamalı saç-başörtüsü tasarımı ve makyaj eğitim programına ocak sahipliği yaptı. Özellikle 2023 yılındaki saç ve başörtüsü tasarımlarının belirlendiği program, ev içinden ve yurt dışından yaklaşık 150 kuaför katılımıyla yapıldı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde düzenlenen programda makyaj yapımının birlikte, saç ve başörtüsü tasarımı üstüne kursiyerlere uygulamalı eğitim verildi. Yetişek koordinatörü Ömer Diraz, 10 yıla yakın düzenledikleri bu eğitimlerde binlerce kuaföre terbiye verdiklerini söyledi. Diraz, “Eğitimlerimizde kursiyerlerimize bire bir eğitim modeli sunuyoruz. Burada eğitmen arkadaşlarımız modeller üzerinde kılgısal namına akım veriyor. Eğitimini tümler güzellik salonu arkadaşlarımız, kendi şehirlerine döndüklerinde, burada öğrendikleri şekilleri uygulayarak eskimemiş modeller oluşturabiliyor. Ortaya sâdır modeller bile eskimemiş soy sop modeller oluyor” şeklinde konuştu.

“Tabii makyajlar trend olarak elan civar planda”

33 yıllık güzellik salonu olan ve eğitime Aydın’dan katılan Ümmühan Künden ise, “Bu yüksekokul sebebiyle bakir şeyler öğreniyorum. Bu akademiler kullanılmamış tasarım çıkartmamız üzere haddinden fazla kebir” ifadelerini kullandı.

İzmir’dahi kuaförlük yaptığını belirten Betül Karagöz dahi, “Ev dışından terbiye almaya gelenler var. 2023 yılında doğal makyajlar trend adına daha yöre planda. Ayrıca basit türbanlar ve muhasara modeller 2023 yılında dolay planda olacak” dedi.

Terbiye düzlük kuaförler, yaptıkları makyaj ve saç tasarımlarını günün böylecene ayrımsız giyim gösterisi ile katılımcılara sundu. – NEVŞEHİR

Share: