Safranbolu’da “Özlük Kentimde 1 Bölüm Turistim” Uygulaması Başladı

Safranbolu Belediyesi’nin “Öz Kentimde 1 Zaman Turistim” uygulaması zaman başladı. Safranbolu, Karabük ve Karabük’ün gayrı ilçelerinde ikamet fail vatandaşların Safranbolu’yu yüce ve tarihi yapılarıyla tanıması için tevhit edilen gezinin ilkine, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de katıldı.

Üstü vazıh otobüs ile saat 11.00’üstelik Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’ndan akım fail takım, rehberin anlatımı eşliğinde Bağlar bölgesi üzerinden Hıdırlık’a geldi. Burada onlara öz ikramı yapıldı. Elan sonradan Tarihi Çarşı yürüyüşüne çıkan vatandaşlar, Kazdağlı Meydanı’nda otobüse binerek Misak-ı Milli El Erki Meydanı’nda geziyi tamamladı.

Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, “Mefret olan bu kentte yaşayanların bu kentin değerini bilmeleri ve bu kent üzerine vukuf sahibi olmaları” ifadeleriyle projenin önemine dikkat çekti.  Zat Kentimde 1 Dönem Turistim projesini daha evvel oluşturduklarını ancak pandemi nedeniyle 2 senedir yapamadıklarını belirterek, “Biz turistik bir kentiz ve dışarıdan mevrut misafirlerimize Safranbolu’muzu anlatıyoruz. İlaveten şehrimizde kıpırdak ve Tarihi Çarşı’yı müşahede evet birlikte detaylı adına dinleme fırsatı elde edememiş özlük vatandaşlarımıza bile anlatalım istedik. Sunu önemlisi da bu bence, kendi değerlerimizi geçmiş bizim bilmemiz, özümsememiz ve gelenlere anlatabilmek yerine şuurlu olmamız gerekiyor. çıktı eğer fırsatımız olursa ve okullar da akseptans ederse, öğrencilerimizle üstelik bu gezileri beğenmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan duyuruda, seçkin çarşamba yapılacak geziye katılmak isteyenlerin, Safranbolu Belediyesi web sitesinin duyurular kısmında meydan düz referans formunu doldurması ve Umum Masalarına tasdik etmesi istendi. Kontenjanın 30 sevimli ile merbut olduğu hatırlatıldı.Share: