Sakarya’dan bodur gelişmemiş

Sakarya Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce planlı “Hanek Sakarya” projesi kapsamında planlı çalgı dinletisi zevk topladı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, “Müziğin Sesine Kulak Ver” etkinliği üzere Serdivan’a mevrut Kocaali Gümüşoluk Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri Kubilay Çelik yönetiminde konser verdi.

Gitar ve ilhak eşliğinde ekip ve solo şarkılar söyleyen öğrencilerin dinletisine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Tarih, Vali Pahal Oktay Yaya Kaldırımı, İl Milli Terbiye Müdürü Ebubekir Sıddık Kavgacı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Çevik, Gümüşoluk Ortaokulu Müdürü Şenol Kabaoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve ailelerine teşekkür etti.

Rektör Sarıbıyık, SUBÜ Konuşmaları’na katıldı

Sakarya Uygulamalı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 40’ıncısı planlı SUBÜ Konuşmaları’na katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, etkinlikte konuşan Sarıbıyık, bakir kurulacak SUBÜ kampüsünde vakit kaybetmeden mektepli kulüplerinin düz alacağı ve sosyal aktivitelerin yapılacağı tıpkısı kayran inşa ika hayalinin bulunduğunu belirterek, Türkiye’birlikte tam birimlerinde +1 Eğitim Modeli’ni uygulayan ihtimal üstelik biricik üniversite olduklarını kaydetti.

Bu modelin zorluklarını yene yene ilerlediklerine değinen Sarıbıyık, “Modeli akıbet uygulamaya başladığımız birimimiz Spor Bilimleri Fakültesi. Gelişmemiş müddet önceki Bilgisizlik ve Spor Bakanımız ile YÖK Başkanımız, Spor Bilimleri Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin tıpkı ya de iki gün iş dünyasına uygulamaya gitmesiyle ilişik benzeri protokol imzaladı. Doğru ve kat sayı işler yaparak şan benzer oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Teknokent’e TÜBİTAK desteği

Sakarya Teknokent, Teknopark İstanbul yürütücülüğünde gerçekleştirilen TÜBİTAK 1601-Girişimcilik Destekleme Programında (BİGG) destek almaya türe kazandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, bölgesel sürdürülebilir kalkınmanın unsurlarından biri olarak arsıulusal alanda işbirliklerini güçlendirmeyi amaçlayan Sakarya Teknokent, firma, üniversite-endüstri işbirliği ve ticarileşme faaliyetleriyle SAÜ’nün araştırı üniversitesi olma vizyonuna mehabetli yardım sağlıyor.

Sakarya Teknokent, Teknopark İstanbul yürütücülüğünde 2023-2025 yıllarını kapsayan dönemde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sanofi ve Türk Uz Iletişim işbirliğinde TÜBİTAK 1601 BİGG desteği almaya doğruluk kazandı.

BiGG kapsamında teknoloji odaklı ve yenilikçi hisse senedi fikirlerine bindi veren TÜBİTAK, akla yatkın gördükleri projelere eğitim ve mentör desteği veriyor. Bu sayede girişimci, ihtiyaç duyduğu tam girişimcilik eğitimlerini alıyor ve danışman desteğiyle gelişim fikrini olgunlaştırarak hareket planını hazırlamış oluyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İnanç, özel öğrencilerle buluştu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Toyluk Merkezleri, Kanada Özel Eğitim Bilimi Uygulama Okulu ve Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde özel öğrencilerle etkinlik düzenledi.

Farkındalık oluşması kapsamında planlı etkinliğe, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Deneyimsizlik Hizmetleri Müdürü Güç Çangir, Adapazarı Bilgisizlik Merkezi Müdürü Bağımsız Çetinkaya, Serdivan İlçe Milli Eğitim Bilimi Yazıhane Müdürü Mahmut Kartaloğlu, bilgisizlik liderleri ve gönüllü gençler katıldı.

Farkındalık etkinliğinde hususi yetişek gören kollar gönüllerince eğlendi. Cahillik liderleri ve fahri gençler vasıtasıyla öğrencilere yönelik beniz pentür ve yavru oyunları gibi mütenevvi etkinlikler yapıldı.

Öğrenciler ve tören düzeni ellerini boyayarak günün anısına imza attı. Gün böylece etkinliğe katılan öğrenciler ve tören düzeni ajanda fotoğrafı çektirdi.

Cahillik Merkezleri gönüllük timi ekibi, elan bilahare Sakarya Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesi Yavru Servisi bölümünü ülfet ederek çocukların yüzlerini boyadı, onlarla oyunlar oynadı.

Share: