Sakarya’nın ikinci Toplum Can Kuşu Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Sakarya Terbiye Araştırı Hastanesi (SEAH) bünyesinde hizmet veren Topluluk Ruh Sağlığı Merkezinin (TRSM) ikincisi hizmete açıldı.

İl Keyif Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Keyif Müdürü Eren Öğütlü, İl Müftülüğü yanı sıra kâin SEAH Eklenmiş Bakım binasında hizmete giren binada incelemelerde bulundu.

İstasyon TRSM Vahit Sorumlusu Fulya İlter, Öğütlü ve beraberindeki Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Ahali Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş’a yapılan çalışmalar için hikmet verdi.

Öğütlü, burada yaptığı konuşmada, TRSM’lerin, şizofreni ve bipolar bozukluklar başta atılmak amacıyla ciddi psikoloji rahatsızlığı olan hastaların ve ailelerinin bilgilendirildiği, hastaların ayaktan tedavisinin yapıldığı yerler olduğunu söyledi.

Bu merkezlerin, rehabilitasyon, psikoeğitim, iş-savaş terapisi, kol veya bireysel sağaltım üzere yöntemlerin kullanılarak hastanın sosyete süresince emanet becerilerinin artırılmasına yardım sağladığını aktaran Öğütlü, “TRSM’ler gösterişli psikoloji bozukluğu olan hastalar üzere sunulan hizmetin anne düzenleyicisi ve arama merkezi konumunda. Teşhis almış ciddi psikolojik rahatsızlığı olan hastalarımızın takibi ve rehabilitasyonu, hem onlar hem üstelik aileleri üzere kocaman bakım. Kent merkezinde ulaşılabilirliği faziletkâr konumda ikinci tıpkısı TRSM’yi hizmete açtığımız için mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Share: