Sakat eşinin bıçakladığı avrat yaşadığı dehşeti anlattı! Çocuğunun velayetini istiyor

Yozgat’ta Dun Kavgacı Mahallesi Büyük Koca Camisi avlusunda karşılaşan Elif Beyzanur Muş, eski eşi Bahattin Gazi B. ile çocuğunu kendisine göstermediği gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın boyutu büyüyünce Bahattin Gazi B. evvel adına Elif Beyzanur Muş’un halasına daha bilahare da Elif Beyza Muş’a bıçakla saldırdı. Bahtsız asıl çocuğunun gözü uğrunda 3 yerinden bıçaklandı.

TABURCU OLCUKTAN BILAHARE VELAYET DAVASI AÇTI

Olayın arkası sıra baba Bahattin Gazi B. fenomen yerinden 2 yaşındaki çocuğunu birlikte alarak kaçarken ana Elif Beyzanur Muş, fenomen yerine gelen cankurtaran ile hastaneye kaldırıldı. 2 bölüm boyunca dokunaklı bakımda yatan Muş’un aldığı bıçak darbeleri zımnında sol elinde bunaltıcı kaybı oluştu ve dalağı ameliyatla alındı. 3 dönüş de serviste tedavi gören bedbaht avrat, taburcu olmasıyla 2 yaşındaki çocuğunu almak üzere otorite davası başlattı.

“ÇOCUĞUM KUCAĞIMDAYKEN BANA SALDIRDI”

Taburcu olduktan sonra yaşadığı olayı anlatan Elif Beyzanur Muş, “Eski eşime ego çocuğumu dercetmek istediğimi söyledim. O bile getirmeyeceğini söyledi. Ertesi dolaşma ben karakola gittim şikayetçi oldum. Oradan et kafalı dönerken evime makul giderken halam aradı. Beraber halamla eve giderken cami avlusunda oğlumu gördüm. Oğlum da beni görünce ana dedi kucağıma aldım. Kucağıma alınca birlikte bozuk eşim ve kayınbabam önüme durdu. Çocuğu götürmezsin diyerek tıpkı üstelik tartışma oldu. Ben birlikte polis güçleri ekiplerini arayıp evet size verirler ya dahi ben alır giderim dedim. Ego o tam arkamı döndüm halamla tartışıyorlardı, birbirine giriyorlardı. Ego arkamı döndüm babamı ararken evvel darbeyi halama ondan bilahare da çocuğum kucağımdayken bana saldırdı. Analık içgüdüsü ile ego çocuğumu kenara çektim. O dönüş 3 yerimden bıçak darbesi aldım. Kolumdan, böbreğimden ve kalp hizamdan aldım ayrımsız da kafamın zarfında bıçak çiziği vardı. Olaydan sonraları 2 çağ ağır sıklet bakımda kaldım. Dalağım alındı, sol elimde kısık kaybı var. Onun haricinde birlikte 3 çevrim bile serviste yattım. Hep 5 çağ hastanede yattım.” dedi.

“ÇOCUĞUMU ONLARA BIRAKMAK İSTEMİYORUM”

2 yaşındaki çocuğunun velayetini almak istediğini üstelik belirten asıl Muş, “Ben çocuğumu onlara tasarruf etmek istemiyorum. Ne olursa olsun sakat eşim beni bıçakladı, çarkıt kayınbabam dahi beni tuttu. Bu insanların elinde benim çocuğum. Hiçbir şekilde bana anlayışsız verilmiyor. Ego sorun açacağım. Benim çocuğumun orada bir can güvenliği bulunmayan. Ben hoşgörüsüz istiyorum çocuğumu” şeklinde konuştu.

Avukat Vukuf Merbut Kara ise dava sürecini yakından takip ettiklerini ve yetke işlemleri amacıyla lüzumlu çalışmaları başlattıklarını söyleyerek, “O gün görüngü müvekkilimin zatî muamele tesisinden kaynaklanan tıpkısı hakkı vardı. Onu almaya çalışıyordu çocuğunu kaplamak istiyordu. O ahit çocuğu teslim etmemiş karşı yan. Onun konusunda müvekkilim da eve dönerken çocuğunu cami avlusunda görüyor. Onun yanına gidiyor ve çocuğunu almaya çalışıyor. Almaya çalışırken alın tarafta yöneltmek istemiyor. Henüz sonrasında cebindeki bıçağı çıkarıp önceki halasına sonraları birlikte müvekkilime saldırıyor. 3 yerinden yaralıyor. Burada tıpkı organ kaybı yaşanıyor, sol elinde aynı ruh kaybı var. Biz bu olayın yasal adına takipçisiyiz ama velayeti baba de olduğu için balaban sorumluluk yaşıyoruz. Sonuçta müvekkili tutan ve yaralayan şahısların evinde kalıyor yavru. Alırken üstelik amiyane bir zorluk çekiyoruz sulta hakkı onlarda olduğu amacıyla. Biz velayeti kabul etmek üzere mukteza işlemlere başladık, ülkü sürecini da yakından takip ediyoruz. Müstelzim işlemleri yapacağız. Yargıda dahi vacip cezayı alacağını düşünüyoruz. Bu konu ile ait gereken bağ ve alakayı gösteriyoruz.” ifadelerinde bulundu.Share: