Sambo Ayvaz Milli Takımı’nda misyon dünya şampiyonluğu

Türkiye’dahi yetişek gören darülfünun öğrencilerinden oluşan Sambo Koca Milli Takımı, 20-30 Eylül’bile Samsun’da düzenlenecek Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Şampiyonası’nda kızıl madalyayı hedefliyor.

İstanbul, Zonguldak, Samsun ve Edirne kadar Türkiye’nin türlü illerinde eğitim bilimi kayran 14 üniversite öğrencisi, Samsun’da düzenlenecek bökelik için Karabük’te kampa girdi. Milli sporcular, şampiyonaya günde çift antrenmanla hazırlanıyor.

Sambo Eş Milli Takımı Antrenörü Khayal Abdullayev, AA muhabirine, ayrımsız haftadır Karabük’te kamp yaptıklarını söyledi.

Şampiyonaya günde çift antrenmanla hazırlandıklarını belirten Abdullayev, “Karabük’te ilk kez dinlenme kampı yapıyoruz. İnşallah sporcularımız şampiyonada basamak takanak. Çocuklardan çok umutluyum. Burada Türkiye’nin bir nice üniversitesinden sporcu var. Türk bayrağını 40 mutluluk ortada dalgalandıracağız.” diye konuştu.

Sambo Koca Milli Takımı’nın Türkiye’yi 14 sportmen ile piyes edeceğini aktaran Abdullayev, “Allah’ın izniyle Türk bayrağımızı Samsun’da dalgalandıracağız. Arz bir iki 4 kızıl madalya alacağımıza inanıyorum. Türkiye bizim ikinci vatanımız. Bir Tane millet tek devletiz. Azerbaycan Türk’ü yerine takımca Türk bayrağını her antlaşma dalgalandırmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Abdullayev, desteklerinden dünya Ilbay Fuat Gürel’e, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bacanak Polat’a, Toyluk ve Spor İl Müdürü Coşkun Çekinmezlik ile İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç’a teşekkürname etti.

“Şampiyonada inşallah değerli madalya kazanacağız”

Topluluk kaptanı Karabük Üniversitesi öğrencisi İmran Abbasguliyev üstelik şampiyonaya aheste benzeri şekilde hazırlandıklarını vurguladı.

Şampiyonada Türkiye’yi mucibince kumar edeceklerini kaydeden Abbasguliyev, “Antrenmanlarımızı Karabük’te hasis tıpkısı şekilde sürdürüyoruz. Şampiyonada inşallah zer madalya kazanacağız. Türk bayrağımızı dalgalandıracağız. İnşallah İstiklal Marşı’mızı söyleyeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi Nijat Taghiyev birlikte Azerbaycan kökenli olduğunu ve şampiyonada 79 kiloda Türkiye’yi hile edeceğini anlattı.

Hedefinin kızıl madalya ahzetmek olduğunu dile getiren Taghiyev, “İnşallah İstiklal Marşı’mızı okutacağız. Sambo branşından ilk kez bir şampiyonaya katılıyorum. Elan önceleri güreş branşında bir nice şampiyonaya katıldım.” ifadelerini kullandı.

Share: