Samsun haberi! Turizm devleri Atakum’da buluşuyor

Turizmin dünyada kortej sahibi fasıl yöneticileri, Samsun Atakum’da planlı Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nde buluşuyor. Bölgenin turizm potansiyelini bırakmak için düzenlenen açık oturum 27 Eylül’de başlayacak.

Atakum Belediyesi, Ilımlı Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sheraton Grand Samsun Hotel ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) iş birliği ile Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli, 27 Ilkgüz Acun Turizm Günü’nde Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşecek. Atakum Belediye Başkanı Cemil Savran önderliğinde Hars ve Sosyal İşler Müdürlüğü vasıtasıyla uzun süredir yürütülen icraat sonucunda Ölçülü Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini geliştirecek dev çalışmaya imza atılıyor. Samsun’dan Sinop ve Amasya’ya büyüklüğünde bölgenin bütün şehirlerini turizmde çekim merkezi haline getirecek icraat, Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nde masaya yatırılacak. Panelde öncelikle Mutedil Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve kasıt belirlenerek gündem oluşturulması üzere yapılacak icraat ele alınacak. Bölgenin turizmde kalkınması amacıyla defa haritasının da belirleneceği siyasal, iki oturum halinde gerçekleştirilecek ve saat 13.30’da başlayacak.

Panelin bölgeyle özdeşleşen natürel güzelliklerin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında çokça mefret tıpkısı girişim olacağını vurgulayan Atakum Belediye Reisi Cemil Deveci, “Coğrafyamız natürel yapısı ve tarihi ile misilsiz güzelliklere ehil. Bölgemizde kâin ve tarihe şehadet fail natür harikalarının tamam dünyada tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgemizin turizm merkezi haline getirilmesinde Ölçülü Karadeniz Turizm Paneli’nin çok yüce tıpkı yere cemaat olacağına inanıyorum. Panelin sistem için hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuştu. – SAMSUN

Share: