Samsunspor, Çaykur Rizespor karşısında eskimemiş bir kelle yazmak istiyor

Spor Makat 1. Tabur ekiplerinden Yılport Samsunspor’un maharet direktörü Söz Bektaş, Manisa FK maçında alınan mağlubiyeti Çaykur Rizespor’u yenerek kaynatmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi sonuç taktik antrenmanı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Manisa FK karşısında on paralık ummadıkları bire bir kaybetme yaşadıklarını belirten Bektaş, “Çaykur Rizespor maçından 3 puan alarak bu mağlubiyeti affetmek ve yeni aynı başlangıç tahsis etmek istiyoruz. Tabii taraftarımızın, camiamızın beklentisi bu. Benim tek üzüldüğüm, bu bando haddinden fazla ayrımlı yerlerde olabilirdi. Gol atamadığımız, gol yollarında becerikli olamadığımız amacıyla maalesef bu konumdayız. Futbolcularım güvenilmez çalışıyor. İnşallah bu karşılaşma bizim çıkışımız olur. Bu kollar mevsim sonuna kadar takımı götürüp, böke yapacak. Tek üzüntüleri, oynadıkları oyununun karşılığını alamamak. İnşallah ongun oynayıp 3 puanla döneriz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, kadroda sürpriz farklılık yapabileceğini dile getirerek, “Biliyorsunuz kim 4 haftadır temel mevkisi angıç olan forvetle oynuyoruz. Forvetin olması bizim iki kanatta üstelik güvenilmez elimizi rahatlatıyor. Dolayısıyla forvette ve dalan ölçülü sahada duruma bakarak kalık oyuncuların yerini dolduracak futbolcularımız var. Rastgele maçın hikayesi farklıdır. Rakip ongun tevhit olan, şişman bir camianın takımı ama biz üstelik şişman bire bir camiayız. Kim oynarsa oynasın hedefimiz 3 puan ile sahadan boşanmak.” diye konuştu.

Öte yandan al-beyazlı takım, 11 Ilkgüz Aksata günü deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Maharet yönetmen Bektaş yönetiminde futbolcular, taktik ağırlıklı emek yaptı. Antrenmana sakatlığı bulunan Ulu Yüksel katılmadı.

Share: