Sanayi ve Uygulayım Bilimi Nazır Yardımcısı Hasan Büyükdede, Aksaray Valiliğini müzakere etti Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, yaptıkları ziyaretlerde şehirlerin endüstri yapısının ne noktalara geldiğini öğreneceklerini belirterek “Üniversitelerle sanayicilerimizin ilişkilerini, yöneticilerimiz ve milletvekilleriyle değerlendirip bölgenin sanayisinin ve aksiyon dünyasının gelişmesine katkıda bulunmaya mücahede edeceğiz” dedi.

Büyükdede, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Uran ve Teknoloji Bakanlığı kendisine Aksaray’ı musahabe ettiklerini söyledi. Vekillik kendisine kamu şehirleri çizin çizin gezeceklerini nâkil Büyükdede, şöyle konuştu:

“Bu ziyaretlerde şehirlerimizin sanayi yapısının hangi noktalara geldiğini öğreneceğiz. Üniversitelerle sanayicilerimizin ilişkilerini, yöneticilerimiz ve milletvekilleriyle değerlendirip bölgenin sanayisinin ve hareket dünyasının gelişmesine katkıda bulunmaya himmet edeceğiz. Bölgelerdeki üniversitelerimizin gelişmesini, Ar-Ge merkezlerinin gelişmesini, sanayi ile üniversite ilişkilerinin gelişmesini bu vesileyle istimara fırsatımız oluyor.”

Büyükdede, bu ziyaretlerle kentlerdeki sivil toplum kuruluşları, yöneticiler ve idarecilerle benzeri araya geldiklerini rapor etti. Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı kendisine şehirleri kıymetlendirme fırsatı bulduklarına üstelik değinen Büyükdede, “Yapacağımız toplantılarla Aksaray’ı Nezaret namına değerlendireceğiz. Bakir yapılacak sanayi alanları hangi olmalı, elbette sanayimizi geliştirmeliyiz, bunları yakalamak ve istimara fırsatımız olacak.” diyerek konuştu.

Büyükdede’ye, AK Parti Aksaray Mebus Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dünya Dinçer ve DOĞRU Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy dahi zevcelik etti.Share: