Şanlıurfa yerel haberleri | Eyyübiye’ye Başkent’te büyük bent

Ankara Başşehir Ulus Bahçesi’nde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın de katıldığı küşat töreni ile başlayan Tüm Bana Bakarak Festival’de yerini alan Eyyübiye Belediyesi, festivale atak eden gençlere Eyyübiye ve Şanlıurfa’yı tanıtıyor.

Konserler, beyaz perde ve seyir gösterileri, sohbetler, gastronomi, kültür ve teknoloji yarışmalarına büyüklüğünde 300’den fazla etkinliğin gerçekleştirildiği festivale Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonuyla katılan Eyyübiye Belediyesi standı, ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Binlerce gencin Eyyübiye standında ağırlandığı festivalde, düzenlenen yarışmalara katılanlara Urfa’ya özgü yerel mahsulat dürü ediliyor. Yarışmalar ve mütenevvi etkinlikler için Eyyübiye Belediyesi standını ziyaret edenler, Şanlıurfa’nın tarihi, kültürü, sanatı ve görülmeye ayar nitelikleri üzerine filmler izleyip, broşürler alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın de musahabe ettiği Eyyübiye Belediyesi standında, Eyyübiye gençliğine müteveccih yapılan hizmetler, cahillik merkezleri, tezkere otakları ve YANLIŞSIZ Evler spor salonlarında yetişen sporcuların uluslararası düzeye vasıl başarıları da gençlerle paylaşılıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların atak ettiği festival, 9 Ekim’e kadar devam edecek. – ŞANLIURFA

Share: