Şanlıurfa yerli haberleri | Şanlıurfa’da Veladet Kandili coşkusu

Hz. Muhammed’in dünyaya müjdelendiği geceleyin olan Mevlid Kandili zımnında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eliyle Rabia Meydanı’nda düzenlenen programa vatandaşlar aheste ilişki gösterdi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya müjdelendiği akşam olan Mevlid Kandili nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yoluyla Doğum Kandili özel programı düzenlendi. Rabia Meydanı’nda düzenlenen geceye Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Fırka Şanlıurfa Takım Başkanvekili Faruk Bayuk ve binlerce dirilik katıldı. Dergah Camisi İmam Hatibi İbrahim Onat’ın Kuran-ı Ahi tilaveti ile başlayan şeb, Tarz Sanatçısı Eşref Nurlu Terzi’nin seslendirdiği ilahi konseri ile bitmeme etti. Vatandaşlar sanatçının seslendirdiği ilahilere zevcelik etti. Mevlid Kandili Hususi Programı Kum Sanatçısı Ömer Faruk Elmas’ın kum sanatı gösterisi ile sona erdi.

Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlenen programda mütekellim Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, “Sevgimizin ve muhabbetimizin kaynağı tabii kim Cenabıhak ve onun Resulüdür. Bu şeb birlikte Peygamberimiz dünyaya geldiği antlaşma, acun da çok balaban hadiseler oldu ve olmaya birlikte bitmeme ediyor. Biz sevgiyi Peygamberimizden öğrendik. Aileyi, muhabbeti, komşuluk, hukuk ve muadele Sefir Efendimizden öğrendik. Sefir efendimizin dünyaya müjdelendiği akşam de onu hele daha anıyoruz. Amma ana adlandırmak nedir biliyor musunuz, ana adlandırmak Cenabıhak’ın resulü kuşkusuz yaşadı, onun sevdikleri lacerem yaşadı, elbet kere yürüdü, onun izlerini takip izleme etmektir. Onun göl ayağı bastığı yerlere kadem basabilmektir. O zaman içimiz nurlanıyor, dışımız nurlanıyor. Kalbimiz birlik ve muhabbetle doluyor” ifadelerini kullandı. – ŞANLIURFA

Share: