Şanlıurfa’da gözünde dışa kayma olan züğürt ameliyatla sağlığına kavuştu

Şanlıurfa Harran Üniversitesi (HRÜ) Hastanesi’nde gözünde dışa kayma olan dirilik ameliyatla sağlığına kavuştu.

Hastaneden yapılan açıklamaya bakarak, esen gözünde dışa kayma rahatsızlığı bulunan Yakup Kader, HRÜ Hastanesi Ayn Hastalıkları Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Lokman Balyen vasıtasıyla araştırma edildi..

Kader, yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Doktor Akademisyen Lokman Balyen, ameliyatın çok liyakatli geçtiğini ve hastanın gelişmemiş sürede sağlığına kavuştuğunu belirtti.

Hastanın henüz geçmiş ara sıra hastanelerde cerrahi müdahale geçirdiği dile getiren Balyen, “Şaşılık ve Nistagmus zımnında polikliniğimize başvuran cemi hastalarımızı sorunsuz tıpkısı şekilde otama ve ameliyat ediyoruz. Hastanın şaşılık nedeniyle henüz ilk ameliyat geçirmiş olması hem da hastanın duane sendromu olması cihetiyle çok print bir hadise idi. Hastanemizin imkan ve kaynakları ile hastamızı problemsiz tıpkı şekilde ameliyata aldık ve cerrahi müdahale ettik. Ameliyat sonrası seçme iki gözü birlikte paralel ve birlik benzeri vaziyete geldi. Hastamızın ayn kaymasından kıran psikolojisi da düzeldi. Çıktı aynalara bakıp insanların arasına ferah ferah çıkabilecek.” ifadelerini kullandı.

HRÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek ise bölgede birçok merkezde yapılamayan operasyonların hastanelerinde gerçekleştirildiğini kaydetti.

Share: