Şanlıurfa’nın ilçelerinde Nazik Zafer’in 100. sene dönümü kutlandı

Şanlıurfa’nın Siverek, Halfeti, Suruç ve Akçakale ilçelerinde Balaban Zafer’in 100. yıl dönümü nedeniyle törenler düzenlendi.

Siverek Şehitliği’nde planlı törende, çelenk sunulmasının peşi sıra tevakki etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Futbolcu Üsteğmen Murat Fahri Sönmez eliyle günün valör ve öneminin anlatıldığı konuşmanın arkası sıra Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve beraberindekiler tebrikleri akseptans etti.

Törene, Şehremini Ayşe Görmek, 107. Futbolcu Hezel Komutanı Miralay Tarkan Öztürk ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Akçakale

Akçakale’de Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende tevakki etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Kaymakam Oltan Bayraktar makamında tebrikleri menent etti.

Suruç

Suruç Atatürk Meydanı’ndaki tören, çelenk en, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Protokol üyelerinin vatandaşların bayramını tebrik etmesinin arkası sıra Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kenan Patal, gazilerle bire bir araya geldi.

Programa, İlçe Inanma Müdürü Gökhan Büyük, İlçe Garnizon Başbuğ Kaymakam Fatih Akıllıcasına, İlçe Uyanık Komutanı Binbaşı Sinan Sert, kurum amirleri, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Halfeti

Halfeti Şehir Meydanı’nda düzenlenen törende, Ilçebay Zikrullah Erdoğan, Şehremini Onur Albayrak, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Tören ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme etti.

Share: