Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce Balıkesir’de konuştu Açıklaması

Yurt Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, musahabe ve araştırmalar için geldiği Edremit ilçesinde geçmiş adına partisinin kaymakamlık binasını müzakere etti, ardından esnaf ile görüştü.

Ardından bire bir kafede matbuat toplantısı düzenleyen İnce, hükümetin Libya politikasını desteklediklerini söyledi. Aşure Ayı İnce, “Oyu varmış, bilinmedik görüşelim. Yok kardeşim. İstemiyoruz. Yıldırı sempatizanı apayrı tümen var, onlara gidebilirsin.” dedi.

İnce şunları kaydetti:

“Demin esas tehalüf dahi umudunu Erdoğan’ın eski bakanlarına bağlamış. Suriyelileri Davutoğlu doldurdu bu memlekete. Ekonomiyi 13 sene Babacan yönetti. Demincek bunlarla beraber olacak, millete çözüm üretecek. İttifaklar bu sistemin ayrımsız gerçeği ancak akıbet çıkması geçişsiz. Tıpkısı akıbet, henüz tıpkısı namzet filan çıkmadı ortaya. Başarılar diliyorum kendilerine amma Erdoğan’ın yöntemlerini çokça kullanmaya başladılar. Erdoğan marketleri suçluyor, bunlar birlikte marketleri suçluyor. Kolaylıklar diliyorum. Ego bile diyorum kim Erdoğan bile çözemez bu sorunları Erdoğan’ın çarkıt bakanları de çözemez.” dedi.

Gençlerle geleceği konuşacaklarını belirten İnce, “Tasarımı konuşacağız, markalaşmayı konuşacağız, uran 5.0’ı konuşacağız. Uzay madenciliğini konuşacağız, kuantumu konuşacağız. Bunu sizlerle yapacağız değerli çoluk çocuk.” ifadesini kullandı.

Türkiye’da 5 ayan demokratlık olmadan 5 ayan turizm olmayacağını de tamlayan İnce turizmin geliştirilebilmesi için önceki demokrasinin geliştirilmesi gerektiğini savundu.

Kendi partilerinde terörün herhangi bir türlüsünün kınanacağının altını çizen İnce şöyle devam etti:

” PKK, İŞİD, DHKP/C, FETÖ ayırt etmez. Teröre alın açık tıpkısı duruşumuz var, terörün rastgele türlüsüne. Öyle soygunculuk yok. Oyu varmış, bilinmedik görüşelim, bulunmayan kardeşim. PKK’yı kınamıyorsan, FETÖ’yü kınamıyorsan, İŞİD’i kınamıyorsan istemiyoruz git. Yıldırı sempatizanı bambaşka fırka var, onlara gidebilirsin.”

Libya konusunda hükümeti desteklediklerinin de altını çizen İnce, “Libya’üstelik olmalıyız çünkü Semavi Vatanı savunuyoruz ama Suriye üstüne hükümeti desteklemiyoruz. Libya politikası doğrudur, Suriye politikası yanlıştır. Sığınmacılar… Göndereceğiz, on paralık yolu namevcut. Tek kimseyle hiçbir siyasal parti ile bilinmedik görüşme yapmayacağız. Yaptıysak bunu millete açıklayacağız. Milletin gözünün önünde olacak. Ahali hilal ne der diyerek politika yapmayacağız.” diye konuştu.Share: