Şehit ailesinin evinin bakımını yaptılar

Kalabalık Denetimli Azadelik Müdürlüğünde yürütüm ve dulda memuru namına fariza işleyen personeller, 8 şehit ailesinin evinin boya, hizmet ve onarımını gerçekleştirdi. Hizmet çalışmalarından biri birlikte 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda martir sakıt Utku Gülseren’in ailenin evine yapıldı.

Yakın zamanda Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli eliyle martir ailesini ziyaretleri esnasında şehidin annesi Şükriye Gülseren evinin boya bakım ve onarımına ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bunun üstüne hükümlülerin covid-19 salgını çerçevesinde mezun olması sebebiyle Kalabalık Denetimli Azadelik Müdürlüğünde infaz ve himaye memuru olarak görev yapan personeller evin boya bakım ve onarımı üzerine fahri oldular. Altınordu Kaymakamlığı tarafından karşılanan boyalar ile martir ailesinin evine boya yapıldı.

Yapılan boya ve bakım çalışmalarından memnun olduğunu tamlayan Şükriye Gülseren, “Evimin duvarları çokça kirlenmişti, bana ziyarete gelmişlerdi ego de onlara aynı talepte bulundum onlar de gönderdiler Tanrı razı olsun yaptılar. Evim tertemiz oldu” şeklinde konuştu.

Kargaşa Denetimli Azadelik Müdürü Özcan Tekin dahi covid-19 nedeniyle yönetsel izinde olan hükümlüler namına yürütüm siper memurların boya ve hizmet işlerini gönüllü yerine yaptıklarını söyleyerek, “Kalaba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü namına 2019 yılında haklarında kamuya yarayışlı aha mücahede cezası olan hükümlülerle birlikte Ordu’bile 8 şehit ailesinin evinin hizmet ve onarımını gerçekleştirdik. Yükümlüler covid-19 nedeniyle idari mezun olduklarından kontekst 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda oğlu şehit olan annemizi ülfet esnasında bize evinin boya, bakım ve onarıma ihtiyacı olduğunu beyan etti. Müdürlüğümüzde infaz ve siper memuru olarak müteharrik personelimiz ‘müdürüm biz bu boya, bakım işini üstleniriz’ beyanları üstüne iki gündür burada müdürlüğümüzde uygulama ve siper memuru namına müteharrik rüfeka evin boya, hizmet ve bakarım işlerini gerçekleştirmiş oldular” dedi. – CIVIL CIVIL

Share: