“Selçuklu’dan Cumhuriyet’e Bu Mülkün Destanı 100. Yıl Hatırası” konseri sahnelendi

Türkiye Nazik Kavim Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un himayelerinde düzenlenen “Ey Vatan” temalı “1071-2023 Selçuklu’dan Cumhuriyet’e Bu Mülkün Destanı 100. Yıl Hatırası” başlıklı dinleti, sanatseverlerle buluştu.

Konsere Türkiye Iri Milet Meclisi Riyaset Divanı Katip üyesi ve YANLIŞSIZ Parti Kütahya Saylav İshak Gazel ve Ekin ve Turizm Vekil Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan katıldı. Yapım ve yönetmenliğini Özhan Eren’in üstlendiği konserde, Malazgirt’ten Cumhuriyet’e büyüklüğünde olan dönme anlatılıyor.

Programın açılışında benzeri müzakere gerçekleştiren TBMM Riyaset Divanı Katip üyesi ve AK Tümen Kütahya Mebus İshak Gazel, “Kurtarıcı ve kurucu vasıflarıyla Türk milletinin iradesini düzen fail Türkiye Büyük Budun Meclisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un himayelerinde gerçekleştirilen konser ile destansı tarihimize kısa aynı seyahat yaparak, bizlere şanla şerefle yaşadığımız ve yaşayacağımız eren vatanımızı bırakıt bırakan ecdadımızı gururla anıyoruz” dedi.

Bu vesileyle Türkiye Balaban Kavim Meclisi’nin önce başkanı, İstiklal ve İstikbal mücadelemizin önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları özellikle gelmek amacıyla, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi yağmur, şükran ve gönül borcu ile andığını tamlayan Gazel, ruhlarının cıvıl cıvıl olmasını, makamlarının mürtefi olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Yapım ve yönetmenliğini Özhan Eren’in üstlendiği, anlatıcılığını ve seslendirmeleri Mustafa Aygül’ün üstlendiği konserde, orkestra düzenlemesini ve şefliğini Yücel Arzen gerçekleştirdi.

Bestesi Öğretmen İsmail Hakkı Bey’e ilgilendiren olan “Ülen Mehabetli Kalabalık, Ülen Koca Asker” parçasıyla mir yapılan konserde “Tuna Nehri Akmam Diyor”, “Eğil Dağlar Eğil”, “Tıpkı Firtına Tuttu Bizi”, “Erzurum Türküsü”, “Sarıkamış Türküsü”, “Çanakkale Türküsü”, “Taleal Bedru Aleyna”, “Acun Şahit: Yılmadık”, “İzmir Marşı”, “Bu Yurt Kimin”, “Yarim Diyerek” ve “Birçok 100. Yıllara” eserleri seslendirildi. Tahminî 2 saat süren programa, kültür müzakere dünyasından bir nice isim katıldı.(EDE-) – KÜTAHYA

Share: