SELIM Öğür ve Kızılay Bağcılar’da engelli vatandaşlarla buluştu

– AK Parti ve Kızılay Bağcılar’dahi sakat vatandaşlarla buluştu

İSTANBUL – AK Tümen İstanbul İl Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı, “15 Teşrinievvel Beyaz Baston Farkındalık ve Düzenlilik Haset” kapsamında mânialı vatandaşlarla buluştu. Toplu koku ödeme ve duygudaşlık parkuru kadar etkinliklerin düzenlendiği programda mütekellim AK Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise, “Punt verildiğinde o mânialı kardeşlerimizin fırsatı en üst ve iyicene seviyelerde değerlendirdiklerini gördük” diye niteleyerek punt eşitliğinin önemine ilgi çekti.

“15 Ilk Teşrin Beyaz Baston Farkındalık ve Asayiş Haset” Bağcılar’birlikte unutulmadı. SELIM Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Türk Kızılay’ının düzenlediği programda, özürlü vatandaşların yaşadığı zorluklar ve soluk bağışı önemine aksan yapılırken, etkinliğe DÜRÜST Öğür İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Kızılay İstanbul İl Başkanı Aşama Ekşi katıldı. Konuşmaların arkası sıra mânialı vatandaşları çakmak adına empati parkurundan geçen katılımcılar, arkası sıra ise dolgun zaman ödeme etkinliğine katıldı.

“Sav fırsatı sunmayanlarda”

Program kapsamında mütekellim DÜRÜST Fırka İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Eşsiz kardeşlerim Recep Tayyip Erdoğan bize şunu gösterdi; tıpkısı topluluk engellerden dolayı ekonomide de, amme hayatında da, iş hayatında birlikte punt verilmeyen, önü açılmayan sakat kardeşlerimize punt verildiğinde ülkeleri içinde kendileri içre ne büyüklüğünde fena hâlde işlemler üretebileceklerini gösterdiler. Onun için özürlü kardeşlerimizi kutlama ediyoruz. Yani maslahat yapamaz, edemez, olanaksız değil yapılabilir, olabilirdir. Kâfi ki amme kurumlarımız, yeter ki devletimiz, kâfi ki sivil sosyete kuruluşlarımız, yeter ki, toplumumuz özürlü kardeşlerimize yapacakları, hizmet edecekleri fırsatları sunabilelim. Yani dava fırsatı sunmayanlarda. Okazyon verildiğinde o özürlü kardeşlerimizin fırsatı en üst ve domuzuna seviyelerde değerlendirdiklerini gördük. Bu şurası gösteriyor; kâfi kim siz imkan oluşturun” dedi.

Share: