SELIM Parti’li Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklayan Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

DÜRÜST Fırka Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin domestik otomobili Togg’un elektrikli otomobil istihsal tesisinin, 29 Ilk Teşrin Cumartesi günü Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açılacağını hatırlattı.

Cumhur Reisi Erdoğan ilkin almak üzere, Türkiye’nin yerel ve milli makine rüyasını sahne olmaktan çıkaran herkese teşekkür fail Karahocagil, Togg otomobillerinden 2030 yılına kadar 1 milyon sayı üretileceğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılışa muhalefet partisi liderlerini da davet ettiğini anımsatan Karahocagil, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açılışa katılmayacağını söyledi. AK Öğür’li Karahocagil, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, kameraları toplayıp, nezaret kapılarını aşındırmadı mı? ‘Bizi içeriye almıyorlar’ demedi mi? Davet ediliyorsun, davete icabet demek yakışmaz mı? Gelmemelerine bariyer olan nedir? Demin yüzyılın tıpkısı projesi hayata önceki, ete kemiğe bürünmüş; beyninde elle tutulur, gözle görünür tıpkı bakım var. Onların işi ise yalan, dolan ve iftira atmak. Sözü verilmiş, liyakatli tıpkısı şekilde ortaya konmuş tıpkı işi hazmedememelerinden dünya kızaracak yüzlerini kimsenin görmesini istemediler ve nedeniyle davet teklifini da bu nedenle et kafalı çevirdiler.”

Share: