SELIM Tümen İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, dertli madencilerin ailelerini konuşma etti

YANLIŞSIZ Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bartın’de beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada yaralanan ve İstanbul’a gönderme edilen madencilerin ailelerini ziyaret etti.

Kabaktepe çorlu madencilerin otama gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne gelerek, esenlik durumlarına ilişik vukuf aldı.

Ziyaret sonrası gazetecilere değerlendirmelerde kâin Kabaktepe, “Milletimizin başı salim olsun. Bartınımızda yaşadığımız kaymakamlık neticesinde martir olan 41 madencimize Cenabıhak rahmet etsin. Ailelerine, yakınlarına, Bartınımıza ve milletimize Tanrı sabırlar versin.” dedi.

Kazanın olduğu bölüm 6 yaralının de İstanbul’a getirildiğini, hastanede otama altına alındıklarını hatırlatan Kabaktepe, “Zer Başhekimimizden o konuda bilgi aldık. Hakikaten tıbbın getirdiği imkanlar dahilinde herhangi bir nev tedbir ve uygulama, tıbbi yerine yapılabileceklerin bütünü uygulanarak sağlıklarına kavuşmaları amacıyla çaba içerisindeler. Başhekimimizin şahsında bilcümle doktorlarımıza dahi teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kabaktepe, bu asıl günlerin, acıların, paylaşarak hafifletileceği günler olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ailelerimiz burada. 40’ın üzerinde sülale yakını burada. Beraberlik ve el birliği içerisinde onların bile bekleme süreçlerini yer fena hâlde şekilde geçirmeleri amacıyla kamu İstanbul yerine sunu güzelce şekilde gayret edeceğiz. Hastalarımıza yine iflah diliyorum. Mevt edenlere yağmur diliyorum. Zaman, yarın hastalarımızı ve yakınlarını çok sayıda musahabe edenler olacaktır. Onun için kavim kendisine da bu süreci sunu bol şekilde atlatacağımızı düşünüyorum.

Kazalar ders alınabildikçe azaltabildiğimiz süreçler. Ülkemizde birçok değişik alanda yapılan yatırımlar, incelemeler sonucunda alınan tedbirler, bu ve ayrımsız hadiseleri minimize etmemize açacak oldu. İnşallah bu süreçten sonra o minimize rakamını de sıfırlayacağımız günlere çevrik adımların atılacağını düşünüyoruz.”

Ziyarette Kabaktepe’ye, Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit dahi haremlik etti.

Share: