SELIM Tümen Kol Başkanvekili Akbaşoğlu, Çankırı’da konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Kol Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “PKK balaban Ermenistan ve Kürdistan geçiş devleti, Nil’den Fırat’a balaban İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu de onların sözcülüğünü yapmaktadır.” dedi.

Akbaşoğlu, partisinin Yapraklı İlçe Danışma Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP yönetiminin yaklaşımlarının milli asayiş sorunu adına karşılarına çıktığını söyledi. CHP yönetiminin partiyi Atatürk’ün CHP’si olmaktan çıkardığını, PKK’nın sözcülüğünü üstlenmiş tıpkı vaziyette kat almaya çalıştıklarını anlatan Akbaşoğlu, şöyle bitmeme etti:

” Mersin’deki yıldırı saldırısını işleyen teröristin kimliği arasında. Hep bunlara karşın teröristle ilgilendiren elan önceki bunlar, ‘Gazetecidir, nahak yere tutuklanmıştır, dünyanın yeryüzü iri hapishanesi Türkiye’dir.’ diye niteleyerek tıpkısı anlatım hazırladı ancak ahval gösterdi kim o ahit dahi bütün marifetiyle biliniyordu ki bu teröristtir, gazeteci değil PKK’nın mensubu. Bununla beraber gazetecilik kılıfı altında terörle irtibatını, iltisağını ve üyeliğini bitmeme ettirerek milletimizin, devletimizin, vatanımızın aleyhine ayrımsız cümbüş içerisinde. Ukubet Kanunu itibarıyla suç oluşum eden eylemler içinde olduğu amacıyla de PKK hükümlüsü kendisine hapishanede. Bununla beraber CHP yönetimi bunların yıldırıcı değil gazeteci olduğu iddiasıyla Türkiye’da, Türkiye’nin daha çok gazeteci belirtik hava hapishanesi haline geldiğini vurgulamak kanalıyla devletimizi ve milletimizi dışarıya gammazlayan, iftirayla milletimizi, devletimizi suçlayan formaliteci ve tutum içerisindeydi.”

CHP ile PKK beyninde paslaşma olduğunu öne süren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“PKK teröristleri diyor kim ‘Bu kendini patlatan güç o yıldırıcı değil, başka teröristtir. Öldüğü argüman edilen yıldırıcı bizim yanımızda, teröristliğe devam ediyor.’ diyor. CHP Umumi Başkanı dahi PKK’nın açıklamasıyla teröristlerin açıklamasıyla bire bir açıklamayı yine ediyor ama bu kişinin gazeteci olmadığı, terörist olduğu hep marifetiyle da benimseme ediliyor, kabul ediliyor. Şu durumun vahametine bakar mısınız? Türkiye’bile asıl uymazlık konumunda olan ve altılı ganyan masayı ayrımsız araya getirerek onlara önderlik yapan, cumhurbaşkanlığına adaylığını ortaya koymaya müteharrik Kılıçdaroğlu, PKK’nın ağzıyla onların sözcüsü kabil konuşuyor. Yazıklar olsun, bu ne talihsiz tıpkısı durumdur. Bu ne hadsizlik, bu ne yüzsüzlüktür. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye’birlikte milletin ve devletin başı olmaya talip tıpkı can Çerağ’in ağzıyla, Çerağ’in sözcülüğünü üstlenmiş vaziyette. Boşuna, ‘HDP’ye nezaret verebiliriz.’ demiyorlar. Neden hakeza yaklaşıyorlar biliyor musunuz? Zira Kandil’deki terörist başı CHP’ye müteveccih ne diyor? ‘CHP, HDP’ye muhtaçtır’ diyor. Bu nedenle CHP ile Işık arasındaki muamele, al gülüm ver gülüm halinde devam ediyor. Nedeniyle bugünkü CHP Atatürk’ün kurduğu CHP olmaktan çıkma, Mum’in ağzıyla PKK’nın sözcülüğüne soyunmuş vaziyette.”

PKK’nın siyonist ve emperyalistlerin maşası olduğunu, katiyen tıpkı Kürt hareketi olmadığını vurgulayan Akbaşoğlu, “PKK, nazik Ermenistan ve Kürdistan intikal devleti, Nil’den Fırat’a iri İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu üstelik onların sözcülüğünü yapmaktadır. Yazıklar olsun.” dedi.

TBMM’nin yıpranmamış teşri dönemi açılıyor

Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasal kendisine millete vereceği mesajla erte TBMM’nin eskimemiş yasama döneminin açılacağını dile getiren Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah önceki adına dezenformasyonla ilgili yasa görüşmeleri, salı haset başlanmış olacak. Ondan sonraları verdiğimiz sözlerimiz var, kontratlı personelle ilişkin. Muhakkak bunu yasalaştırarak 500 binin üzerindeki kontratlı personelimize kavil hakkının verilmesiyle ilişkin, mali ve sosyal haklarını iyileştirmiş olacağız. Elan önce taşeronları kadroya geçirmiştik, 1 milyona mümasil işçi kardeşimizi. Kestirmece 90 bin kişi dışarıda kalmıştı statüleri göre. Demincek onlarla ait birlikte bakanlığımız bünyesinde çalışma yapılıyor. 90 bin kardeşimizi bile inşallah bu manada benzeri güzellikle buluşturacağız.”

Minimal ücretle ilişkin çalışmaların aralık ayı ortasına büyüklüğünde neticelendireceğine işaret fail Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

“Minimal ücretli kardeşlerimize çok dolgunca temas yaparak onların alım gücünü artıracağız. Ayrımsız şekilde işverenlerimizi birlikte destekleyeceğiz. Onları birlikte kıygın etmeyeceğiz. Ihtişam namına işçimizin de işverenimizin üstelik yanındayız. Bütün beraber çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin yanındayız. 1 Karı bakımından görevli ve emeklilerle ilgilendiren hem iştirakçi hem işyar emeklileriyle ilişkin çokça iyicene dokunuşlarda bulunarak hep topluluk kesimlerinin alım gücünü artırarak, enflasyonu kötü indirerek daha müreffeh bir dönemi bilcümle beraber yaşayacağız.”Share: