Serencam an haberleri | Batman merkezli 6 ilde mızrap satıcılarına cerrahi müdahale: 60 murakabe

Batman merkezli 6 ilde mızrap satıcılarına yönelik başlatılan eş anlı operasyonlarda 60 münasebetsiz gözaltına alındı.

Batman İl Inanma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Yer, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile uyuşturucu satıcılığı yaparak topluluk sağlığına ve sosyal huzura engel veren şahıslara yönelik faaliyetler düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Okumuş ve Diyarbakır illerinde senkronik yapılan faaliyetler çerçevesinde, mızrap yön satıcılığı suçunu işledikleri tespit edilen 25 çirkin şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden girmek için metal bap satın alan 35 erkek üzerine dahi “Dercetmek amacıyla uyuşturucu veya uyaran madde satın ahzetmek, kabul etmek yahut bulundurmak evet da esrar veya uyaran konu ahzetmek” suçu çerçevesinde adli işlem yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada mecmu 60 kaka insan karşı adli prosedür başlatıldığı tabir edilen açıklamada, yapılan faaliyetler neticesinde 4 kilogram 406 gram metamfetamin, 436 gram esrar, 6,75 gram bireşimli kannobinoid, 0,84 gram eroin, 2 sentetik ecza, tıpkı ruhsatsız tabanca ve 25 nüsha fişek, bire bir ruhsatsız av tüfeği ve 5 hartuç, ayrımsız alıngan terazi ve elek ele geçirildiği anlatım edildi. – BATMAN

Share: