Serencam an haberleri! Kastamonu’da jandarma ekipleri 150 kadına elan KADES’i tanıttı

KADES uygulamasının tanıtılmasına müteveccih çalışmalarını sürdüren Kastamonu İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri aracılığıyla 150 kadına bilgilendirmelerde bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı yoluyla uygulamaya konulan KADES programına yönelik tanıtım ve brifing çalışmalarına derhâl devam eden Kastamonu İl Cingöz Komutanlığı Düzenlilik Büro Müdürlüğü Bala ve Kadın Bölük Amirliği, eğitimlerini sürdürüyor. Bu çerçevede, Devrekani İlçesinde bulunan Kastamonu Üniversitesi Devrekani Patika Faziletli Okulu’ndaki öğrenciler, Devrekani ilçesinde mevcut amme gurur kuruluşlarında görevli personel ve kadın vatandaşlar tevessül etmek amacıyla 150 kadına Ocak İçi ve Kadına Yönelik Acul Savaş ve Eş Ivedili Bindi (KADES) uygulaması anlatıldı.

Eğitimlerde, aile içi ve kadına yönelik momentum olaylarının takkadak bildirilebilmesi üzere tasarlanan KADES’in, hız mağduru kadınların müstacel durumlarda aygıt perese bilgisini açarak tıpkısı tuşla ihbarda bulunmalarını sağlayan tıpkı uygulama olduğu belirtildi. Evgin bire bir durum ile karşı karşıya kalındığında hâl bilgisi açıldıktan sonradan uygulama ekranında bulunan ‘Ivedili Bindi’ butonuna dokunarak ihbar gerçekleştirilebileceği ve ihbarın çokbilmiş telefon üzerinden tek bire bir tuşla acul şekilde 112 Ivedi Çağrı merkezine ulaşabileceğinin rapor edildiği toplantılarda, uygulamalı tıpkısı şekilde kadınlara KADES uygulaması için bilgiler verildi.

Ayrıca, eğitimlere katılan kadınların aptal telefonlarına KADES uygulaması yükletildi. – KASTAMONU

Share: