Serencam dakika vukuf… Şırnak Ihtişam Hastanesinde onkoloji ve kimyasal tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı

Şırnak Şevket Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kemoterapi ünitesi hizmet vermeye başladı.

Şırnak Ululuk Hastanesi Başhekimi Dr. Gündeş Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde sakim olan ünitenin bakım vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin parçalanmamış malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kemoterapi tedavisi amacıyla vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve farklı illere gezmek zorunda kalmayacağını belirten Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada metin aynı şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara seçkin çeşit imkanı sunacağız.” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Eksper Dr. Ferhat Çiftçi da kliniğe başvuran pestil sayısının haftada 15-20, ayak tedavisi gören hastalanmış sayısının 5 ila 7 olduğunu ifade ederek, “Yerimiz mevcut. Başvuran birlik hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana büyüklüğünde kasaba illere ve antrparantez Ankara ve İstanbul’a giden hastalarımız bundan hakeza hastanemizde otama görebilecek. Bilcümle amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzdelik 95 hastalığın ilaçları birlikte hastanemizde mevcuttur” diye konuştu.

Hastanede otama gören Havşa Ürek ise elan geçmiş Batman ve Van’bile tedavi gördüğünü, ünitenin açılmasıyla çıktı tedavisine Şırnak’ta bitmeme ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan haddinden fazla memnunum Cenabıhak razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: