Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşun 100’üncü yılı mehterler ekibiyle kutlandı

BİLECİK – Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan, Bilecik’in antagonist işgalinden kurtuluşu etkinlikleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehterhane’nın gösterisi ve 4 bin kişiye pilav ikramıyla bitmeme etti.

Şeyh Edebali Türbesi alanında düzenlenen etkinlikler, il protokolünün birlikte sivil toplum kuruluşu ve cemiyet temsilcileri ile haddinden fazla sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Şehitler için istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam fail programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı beğeniyle izlendi.

“Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı hümayun olsun”

Günün mazmun ve önemini tamlayan konuşmayı yapan Şehremaneti Başkan Vekili Melek Cıda Subaşı, Bilecik’in antagonist işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayarak, “Hepimiz Bilecik’imizin antagonist işgalinden kurtuluşunu tesit etmek için aynı araya geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehterhane dahi halas sevincimizi tezyit etmek için burada. Birlik katılımcılara tatlıca geldiniz diyorum. Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı mutlu olsun” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Vali Dr. Kemal Kızılkaya, milletvekilleri Yaşar Tüzün ve Tamam Yalpak ve Başkan Vekili Subaşı vasıtasıyla vatandaşlara pilav, katık ve üzüm ikramı yapıldı.

Ayrıca alanda, Bilecik Belediyesi marifetiyle hazırlanan ve kaybolmaya beniz tutmuş Bilecik türkülerinin kayran aldığı “Sandıktaki Türküler” isimli eserlerden parçalar dinletildi. Mavera yandan, AK Öğür Bilecik İl Başkanı Serkan Saika çocuklara çikolata izzetüikram etti.Share: