Sinop’ta ekol önlerindeki yaya geçitlerinde satır arası ve düzenleme

Sinop’ta ekol önlerinde mevcut yolcu geçitlerinde ima ve aranjman gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Şehit Halil Özdoğru Ortaokulu uğrunda gerçekleştirilen programda, ekol önündeki yolcu geçidi, öğrenciler ve tören düzeni üyelerince yeniden işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Güven Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin arızi olduğunu bire bir yol elan vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara bulaşan geçitlerini şüphesiz kullanacakları yönüne bilgelik verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte mevcut tekmil okullar civarında arızi önceliğini sağlamak amacıyla uygulamalarımıza devam ediyoruz. Hele sürücüleri dikkatli olmaya çağırıyoruz. Saha işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını emniyetli şekilde sürmelerini bekliyoruz. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve liselerde okul manşet görevlileri görevlendirdik. Daim meslek idaresiyle iletişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada aynı ziyaretlerini birlikte gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve gine evlerine dönüşüne büyüklüğünde olan güzergahlarda icap servis ister asayiş yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, şehir genelinde terbiye tedris döneminin erinçli geçmesini hatırlamak amacıyla 24 saat görev başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz terbiye tedrisat döneminde huzurlu ve emin şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına sakıncasız mümkün.” dedi.

Programa CHP Sinop Saylav Hazar Karadeniz, Belediye Başkanı Sulh Ayhan, Ardahan Belediye Reisi Faruk Çipo ile sair ilgililer katıldı.Share: