Siparişi konfirmasyon edince hayatının şokunu yaşadı

Kuryenin anahtarı üzerinde unuttuğu motosikleti hakeza çalındı

Siparişi tasdik edince hayatının şokunu yaşadı

Siparişi konfirmasyon fail motokurye, anahtarı üzerinde bıraktığı motosikletini bulamadı

DENİZLİ – Denizli’de siparişi sarkıtmak üzere binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üstünde bıraktığı savmak teknesi, kendisini gözetleyen harami aracılığıyla kaşla göz beyninde çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine vabeste Atalar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 4 yıldır motokuryelik fail 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi yansıtmak amacıyla yola daha çok. Ortaöğretim Caddesi üzerinde motorunu park fail ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi teyit etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini fark fail 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin savmak teknesine göz çalı yabansı, anahtarı üstünde unutulan motosiklete kendisininmiş gibi binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok gelişmemiş sürede gerçekleşen olayın arkası sıra dışarı sâdır motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini park yeri ettiği yerde göremeyince alışılmamış geçirdi. Ne olduğunu fehva veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye revan düzenlilik güçleri, izlediği azrail görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Hakeza tıpkı olayın ilk defa başına geldiğini belirten Bayhan, emniyete her an şikayetçi oldu.

“İlk yol anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların haddinden fazla hızlı olduğunu ve ilk defa anahtarı üstünde bıraktığını anlatım fail Hamdi Bayhan, “Mazi öğleden sonraları saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Zaten azrail 1. katta bulunuyordu. Kul kontağı kapatıp anahtarı üzerinde bıraktım. Haydut önceki evvel çevrede dolanıyor ve henüz sonraları motorumu alıp götürüyor. Ben bile bayağı indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan bilahare polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 defa kat motorun etrafında dolandığını gördüm. Daha sonraları motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk defa anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. On Paralık hakeza tıpkısı husus henüz ilk başıma gelmedi. İlk defa unuttum anahtarı, zira az buçuk su ve acelemiz vardı. Ego rekiz paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım ama o tam da motoru aldılar. Motorumu toplanmış 40 saniyelik bire bir sürede aç şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık andaç kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma andaç ise ayrımsız işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve ayrımsız kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üstünde olan motoru çalıştırıp götürmesi vadi aldı.Share: