Şırnak haberi | Şırnak’ta 20 bin kişiyle konser coşkusu

– Şırnak’ta 20 bin kişiyle dinleti coşkusu!

ŞIRNAK – Şırnak Valiliği ve Belediye yoluyla düzenlenen Ekin Müzakere konserleri Şırnak’ta iri rabıta gördü. Vatandaşların gösterdiği ilgiden, planlı konserin ne ölçüde isabetli ayrımsız karar olduğu Şırnak’ta gözler önüne serildi.

Cudi Dağı eteklerinde mevcut Şırnak Üniversitesi Spor Tesislerinde planlı Şırnak Ekin Konuşma Konserlerine, halk bilimi gösterimi, Lokal Dengbejler, Tıvorlu İsmail ve Alişan tayf aldı.

Sahneye çıkan Tıvorlu İsmail kendisine bilinen görüngü İsmail Aşkan, hayranlarından gördüğü yavaş sargı dolayısıyla pres anlar yaşadı. Sahnede zıplamasıyla ve hayranlarının arasına atlamasıyla aşina Tıvorlu İsmail, vatandaşlara şişman galeyan yaşattı. Enteresan hareketleriyle ve şarkılarıyla konser alanındakilere doyumsuz anlar yaşatan Tıvorlu İsmail, Artist Alişan ile birlikte ikili yaptı.

Daha sonra Artist Alişan’ın tayf aldığı konserde bandaj bir hayli yüksekti ve Cudi Dağı eteklerinde şarkılarını tahminî 20 bin kişiye seslendirdi.

Ünlü şarkıcı Alişan, Şırnak’ta planlı Kültür Hanek konserlerine sahnede zat bestelerinin birlikte Kürtçe tarz söyleyerek kendisini dinlemeye gelenlerle ikili yaptı.

Sanatçı Alişan, Şırnak’ta umum konserini ilk kez yaptığını belirterek, 25 senedir beni tanıyorsunuz. Ego bile buraların insanıyım, köle Bingöl’üyüm. Burada sizlerle olmaktan öz saygı, çalım duyuyorum. Buraya gelen değme birinize teşekkürname ediyorum” dedi.

Şırnak Valisi Osman Bilimci ise, “Şırnak’ın herhangi bir günü böyle iyice olsun. Bilcümle gelişigüzel pir Şırnak’ımıza etkinliklerle, festivallerle, güzelliklerle Şırnak’ımızı beraber yaşıyoruz. Haddinden Fazla şükür bu topraklar güzelliklerin yaşandığı ve bu güzellikleri paylaştığımız toprakların da artık Şırnak ekonomisiyle, kültürüyle, festivalleriyle kat sayı benzeri şehirdir” dedi.

Tıvorlu İsmail ve Alişan’ın seslendirdiği eserler eşliğinde vatandaşlar doyasıya halay çekti.

MY

Share: