Şırnak’ta Tenis Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Takım Şampiyonası müsabakaları sürüyor

Şırnak’ta Alan Topu Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası müsabakaları devam ediyor.

Cahillik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Vilayet, Belediye ve Şırnak Üniversitesinin katkılarıyla üniversite yerleşkesinde düzenlenen şampiyonaya, 20 ilden 37 avrat, 63 ayvaz takımı oluşmak üzere 400 sporcu katılıyor.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emniyetli Erkan, AA muhabirine, Şırnak’ın serencam dönemde millî ve uluslararası alan topu turnuvalarına karı sahipliği yaptığını söyledi.

Üniversitelerinde arsıulusal müsabakalara ev sahipliği yapılabilecek tesislerin olduğunu nâkil Erkan, şöyle bitmeme etti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı, Vilayet, Uray ve üniversitenin eş projeleriyle turnuvalar düzenleniyor. Elan önceki Cudi Cup millî ve uluslararası turnuvaları yapıldı. Deminden ise Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya Mızıka Şampiyonası oynanıyor. Bilcümle tesislerimizi sporculara ve federasyona sunmuş durumdayız. Şırnak Üniversitesi kendisine yılda 3-4 tenis turnuvasına ocak sahipliği yapıyoruz. Burada iyice müsabakalar oynanıyor. İnşallah ileride elan sunturlu turnuvalara familya sahipliği yapacağız.”

Etkinliğe Şanlıurfa’dan katılan sporculardan Nazlıcan Eken, organizasyonda böke olmayı hedeflediğini belirtti.

Batman’dan mevrut Görelik Çıpa, Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Şampiyonasına mızıka olarak katıldıklarını söyledi.

Hedeflerinin şampiyona olduğunu aktaran Bağlılık Çipo, “Oynadığımız maçları kazandık. Buranın çok domuzuna tıpkısı atmosferi var. Burada şampiyon olacağımıza inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Alan Topu müsabakaları, 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.

Share: